کسب و کار در کشور گرجستان به عنوان سرزمینی بکر و با منابع سرشار همواره برای سرمایه گذران خارجی اغواگر می باشد. از طبیعت فوق العاده، خاک حاصل خیز، رودخانه های پر آب، تا موقعیت جغرافیایی خاص به عنوان دروازه ورود آسیا به اروپا این موقعیت ویژه ای برای انجام کسب و کار در کشور گرجستان فراهم می سازد.

گرجستان کشوری همسایه با روسیه، ارمنستان، ترکیه و آذربایجان است. خوشبختانه رابطۀ گرجستان با همسایگان خود همواره دوستانه بوده و این خود تجارت خارجی این کشور را تسهیل می سازد.

همانند هر سرمایه گذاری دیگر سرمایه گذاری در گرجستان هم با هدف رسیدن به درآمد و یا افزوده شدن به ثروت اولیه انجام می گردد.

کسب و کار در گرجستان صورت های مختلفی به خود می گیرد. کارآفرین ممکن است بخواهد در بخش معدن، کشاورزی، دامپروری و یا آبخیز داری سرمایه گذاری کند. انجام کسب و کار در کشور گرجستان ممکن است با هدف سرمایه گذاری در بخش های کلان و دولتی این کشور مانند انرژی شکل بگیرد.

سرمایه گذاری شما هر چه باشد؛ نیازمند یک گزارش امکان سنجی و همچنین طرح کسب و کار می باشد. تهیه گزارش امکان سنجی در گرجستان و یا طرح کسب و کار در گرجستان شروع راه کسب و کار در کشور گرجستان می باشد.

ما متخصص اموری از این دست می باشیم. شروع کسب و کار در کشور گرجستان یکی از معمول ترین شیوه های سرمایه گذاری در گرجستان می باشد.

با اینکه انجام کسب و کار در کشور گرجستان با سرمایه گذاری در گرجستان به نظر می رسد، یک معنی داشته باشد مع الوصف تفاوت های ظریفی در این میان وجود دارد.

آن که کسب و کاری در کشور گرجستان راه اندازی می نماید؛ احتمالاً درگیر مدیریت مستقیم آن خواهد شد. سرمایه گذاران در گرجستان وانگهی احتمالا خواهان ورود مستقیم به مدیریت آن نیستند.

اشکال سازمانی و حقوقی کسب و کار در کشور گرجستان

طبق “قانون گرجستان در مورد کارآفرینان” اشکال سازمانی و حقوقی زیر می توانند در گرجستان تشکیل شوند:

1. شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

2. شرکت انفرادی (IE)

3. شرکت سهامی عام

4. مشارکت محدود (LP)

5. مشارکت عمومی (GP)

6. شعبه (BO)

7. تعاونی (CO)

 

آژانس ملی ثبت عمومی (NAPR) ثبت انواع اشخاص حقوقی را فراهم می کند. فهرست مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بستگی به فرم سازمانی- حقوقی شرکت و موسسین آن دارد.

هیچ محدودیتی برای مالکیت خارجی یا حاکمیت شرکتی اشخاص حقوقی در گرجستان وجود ندارد.

 

سرمایه گذاری در گرجستان در برابر کسب و کار در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان و کسب و کار در کشور گرجستان از این نظر مشابه هستند که هر با گذاشتن مقداری پول در انتظار سود یا منفعت در آینده می باشید. تفاوت اصلی، با این حال، این است که در کسب و کار شما به طور فعال در مدیریت درگیر هستید در حالی که در سرمایه گذاری، نقش شما منفعل تر است. هنگامی که شما شروع به کنترل عملیات می کنید، یک سرمایه گذاری به یک کسب و کار تبدیل می شود. مخالفش هم درست است.

هر دو راه اندازی یک کسب و کار در گرجستان و سرمایه گذاری در گرجستان مزایا و معایب خود را دارند. راه اندازی یک کسب و کار در گرجستان به شما استقلال می دهد زیرا از نظر تئوری، شما رئیس خود هستید و می توانید ساعات کاری خود را انتخاب کنید اما در واقعیت، یک کسب و کار به زمان زیادی نیاز دارد، به خصوص اگر تازه شروع به کار کرده باشید. علاوه بر این، استرس پرداختن به رقابت، رسیدگی به مسائل کارکنان و مدیریت سهامداران نیز وجود دارد.

بهترین کسب و کارها در تفلیس پایخت گرجستان کدامند ؟

خیلی ها می خواهند بدانند بهترین کسب و کار در کشور گرجستان کدام است. بر این اساس بسیاری از وب سایت ها اقدام به انتشار لیست بهترین کسب و کارها در گرجستان مثلا در سال 2022 یا 2023 نموده اند.

اینکه این لیست ها چقدر درست هستند و تا چه حد به شما برای پیدا کردن کسب و کار در گرجستان کمک می کند را نمی دانم.

من مشاوره های کسب و کار در گرجستان را  کاملاً شخصی سازی می کنم. به نظر من کسب و کار هر شخص باید کاملاً بر اساس شرایط او وفق داشته باشد.

نکته مهم دیگر در آغاز یک کسب و کار در گرجستان مثل همه جای دیگر خلاقیت می باشد. خلاقیت در کسب و کار رمز پیروزی در آن می باشد.

مهم نیست که شما وارد کسب و کار املاک و مستغلات، هتل داری، مرغداری، داروخانه، مرکز نگه داری سالمند و یا تاسیس کارخانه ای می شوید؛ آنچه باعث موفقیت کسب و کار شما در گرجستان می شود نقطه تمایز شما با رقبای خود می باشد.

ما به عنوان بخشی از رسالت خود در توسعه کسب و کار در سراسر جهان به شما مشاوره رایگان می دهیم . هدف از اینکار بالا بردن سطح آگاهی شما  نسبت به حقایق موضوع کسب و کار می باشد.

می دانم که عدم توفیق در کسب و کار چه ضرر هنگفتی به مدیر آن کسب و کار به لحاظ مالی و روحی وارد می کند. آسا با هدف جلوگیری از چنین ضررهای تاسیس شده است به ما اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *