نگاهی به فرایند اخذ کارت بازرگانی در اصفهان

کارت بازرگانی در اصفهان مدرکی است که طبق قانون برای واردات و صادرات کالا ضروری است. در اصفهان تنها بازرگانانی می توانند مبادرت به صادرات و واردات نمایند که دارای کارت بازرگانی باشند.

برای اخذ کارت بازرگانی با ما تماس بگیرید. در سالهای اخیر صدور کارت بازرگانی دو مرحله ای شده است و ضروری است که متقاضی درخواست خود را در سامانه جامع تجارت نیز ثبت نماید. متاسفانه سامانه جامع تجارت با وجود تغییرات خوبی که بر روی آن انجام شده هنوز دارای باگ های مختلفی می باشد و کار با آن حوصله زیاد و تجربه کافی می طلبد.

همکاران ما در گروه آسا تجربۀ زیادی در زمینه کار با این سامانه و موضوعات مرتبط با کارت بازرگانی در اصفهان دارند.

کارت بازرگانی در اصفهان مجوز صادرات و واردات است.

شرایط عمومی دریافت کارت بازرگانی در اصفهان

شرایط عمومی دریافت کارت بازرگانی در اصفهان مطابق آیین نامه اجرایی قانون صادرات و واردات می باشد. در ماده 2 این قانون با عنوان نحوه صدور کارت بازرگانی، شرایط متقاضیان دریافت کارت بازرگانی به تفضیل بیان شده است.

مدارک لازم جهت دریافت کارت بازرگانی در اصفهان

جهت اطلاع از مدارک لازم جهت کارت بازرگانی حقیقی و مدارک لازم جهت صدور کارت بازرگانی حقوقی می توانید به ( لینک ) از سامانه اتاق بازرگانی اصفهان مراجعه نمایید.

مدت زمان صدور کارت بازرگانی در اصفهان چقدر است ؟

مدت زمان دقیقی برای صدور کارت بازرگانی در اصفهان نمی توان اعلام کرد. سامانه جامع تجارت به صورت اتوماتیک در موضوعات مختلفی همچون بدهی های مالیاتی، گمرکی، مدرک تحصیلی و غیره برای شما استعلام می نماید.

جواب منفی استعلام در هر مرحله موجب توقف کار ثبت نام کارت بازرگانی تا زمان حل شدن آن می گردد.

مدت زمان اخذ کارت بازرگانی در اصفهان بین 1 تا 3 ماه متغییر می باشد.
مدت زمان اخذ کارت بازرگانی در اصفهان بین 1 تا 3 ماه متغییر می باشد.

هزینه صدور کارت بازرگانی در اصفهان چقدر است ؟

هزینه صدور کارت بازرگانی در اصفهان بر حسب اینکه خود شما و یا موسسه ای جهت آن اقدام نماید متفاوت می باشد.

در صورتی که خود شما راساً جهت اقدام نماید؛ تنها مکلف به پرداخت هزینه های اتاق بازرگانی اصفهان می باشید.

در غیر اینصورت موسسه های با تجربه ای هستند که همچون گروه آسا برای شما اقدام به مواردی اینچونین می نمایند.

فایده سپردن کار ثبت نام کارت بازرگانی در اصفهان به گروه آسا این است که در مدت زمان کوتاه، کارت بازرگانی شما صادر می گردد.

هرگاه هزینه های ناشی از تاخیر نابلدی در هنگام کار با سامانه های جامع تجارت و سامانه اتاق بازرگانی را در نظر بگیرید؛ در مجموع هزینه دریافت کارت بازرگانی با مجموعه ای نظیر گروه آسا برای شما بسیار پایین تر و مقرون  به صرفه تر می باشد.

برای اطلاع از هزینۀ صدور کارت بازرگانی در اصفهان با ما تماس بگیرید.
برای اطلاع از هزینۀ صدور کارت بازرگانی در اصفهان با ما تماس بگیرید.

کارت بازرگانی در اصفهان مختص شرکت هاست ؟!

یکی از پر تکرارترین سوالات متقاضی کارت بازرگانی در اصفهان این است که آیا اشخاص حقیقی هم می توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.

پاسخ مثبت می باشد و هر یک از اشخاص حقیقی و یا حقوقی می توانند جهت دریافت  کارت بازرگانی در اصفهان اقدام نمایند. البته در کارت بازرگانی اشخاص حقوقی یا همان شرکت ها مشخصات مدیر عامل ذکر می گردد.

در نظر داشته باشید که اگر می خواهید برای کارت بازرگانی به نام شرکت اقدام نمایید باید مدارک را به نام شرکت ارائه نمایید.

همچنین از ما سوال می شود که کارت بازرگانی به نام شرکت یا به نام شخص حقیقی کدامیک بهتر است. البته باید گفت که بهتر و بدتر در این مورد معنایی ندارد.

اگر فعالیت بازرگانی شما در اصفهان قرار است به نام شرکت باشد کارت بازرگانی خود را تبعاً باید به نام شرکت دریافت نمایید. کارت بازرگانی به نام شخص حقیقی نیز برای افراد با فعالیت بازرگانی  به صورت شخصی مناسب می باشد.

نحوه دریافت کارت بازرگانی در اصفهان چیست ؟

خیلی ها می خواهند بدانند که نحوه دریافت کارت بازرگانی در اصفهان چیست .  خلاف باور یک عده کارت بازرگانی  در اصفهان با مراجعه به اتاق بازرگانی اصفهان شروع نمی شود؛ هر چند که در مراحلی از کار باید به این دستگاه مراجعه نمود.

در واقع صدور کارت بازرگانی در اصفهان امروز اینترنتی شده است.  شما باید از دو مرحله ثبت نام در سامانه جامع تجارت و بعد سامانه اتاق بازرگانی اصفهان گذر نمایید.

پس از ثبت نام در این دو مرحله و تایید شدن می بایست به اتاق بازرگانی اصفهان مراجعه نمایید. تحویل اصل مدارک لازم برای صدور کارت بازرگانی و هزینه های دولتی مرحله آخر از صدور کارت بازرگانی می باشد و در نهایت کارت بازرگانی شما صادر می گردد.

 اجاره کارت بازرگانی در اصفهان

بر اساس ضوابط جدید صدور کارت بازرگانی، دارندگان این کارت حق واگذاری آن به غیر را ندارند. در صورت محرز شدن واگذاری کارت، مراجع ذی صلاح می توانند؛ نسبت به تعلیق یا ابطال کارت اقدام نمایند.

دارندۀ کارت بازرگانی و استفاده کننده از آن اعم از اجاره کننده متضامناً مسئول تسویه دیون دولتی آن هستند.

سوالات متداول در زمینه اخذ کارت بازرگانی  در اصفهان

آیا داشتن کد اقتصادی در اصفهان برای صدور کارت بازرگانی در اصفهان ضروری است؟

بلی داشتن کد اقتصادی در اصفهان پیش نیازی ضروری برای دریافت کارت بازرگانی می باشد. اشخاص حقیقی باید کد اقتصادی شخص حقیقی و اشخاص حقوقی یا شرکت ها می بایست کد اقتصادی ویژه اشخاص حقوقی را دریافت نمایند.

کد اقتصادی برای صدور کارت بازرگانی در اصفهان باید به گام 45 برسد. برای ثبت نام کد اقتصادی در اصفهان به سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی مراجعه نمایید.

آیا  در محل مسکونی می توان اقدام به تقاضا جهت کارت بازرگانی در اصفهان نمود؟!

یکی از الزامات متقاضی جهت کارت بازرگانی در اصفهان محل کار می باشد. داشتن محل کسب با کاربری اداری، تجاری و یا صنعتی ضروری می باشد.

سند ملک مذکور باید موید این مطلب باشد. ضروری است که متقاضیان محترم کارت بازرگانی به این موضوع دقت کافی نمایند.

بسیاری از افراد به دلیل نقص مدرک در همین مرحله مردود می گردد. متاسفانه هیچگونه  مماشاتی در این زمینه وجود ندارد.

آیا ملک استیجاری هم برای صدور کارت بازرگانی در اصفهان قبول است؟!

خوشبتختانه  سامانه جامع تجارت و اتاق بازرگانی در این زمینه سخت گیری کمتری دارد. هر دو نوع مالکیت و استیجاری قابل قبول می باشد.

اگر ملک مورد نظر شما استیجاری است ضروری می باشد که برای آن قرارداد رسمی اجاره به همراه کد رهگیری معتبر تنظیم نمایید. همچنین می توانید قرارداد اجاره را در دفاتر اسناد رسمی تنظیم نمایید.

یکی از مدارک ثبت نام جهت کارت بازرگانی در اصفهان  اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی  می باشد؛ چگونه اقدام باید برای آن نمود ؟

 ثبت نام جهت دریافت اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی  همانند ثبت شرکت در اصفهان در سامانه ثبت شرکت ها انجام می شود. با تکمیل ثبت نام شما رسید پذیرشی از سایت دریافت نموده و به آدرس اداره ثبت شرکت ها در اصفهان پست می نمایید.

پس از تایید شدن مدارک شما دراداره ثبت شرکت ها شما می توانید، به این اداره مراجعه حضوری داشته باشید و مدرک اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی را دریافت نمایید.

آیا کارمندان دولت می توانند کارت بازرگانی بگیرند؟

خیر

تمدید کارت بازرگانی در اصفهان

تمدید کارت بازرگانی در اصفهان مراحلی همچون صدور کارت بازرگانی در اصفهان از ابتدا را دارد. حتی بعضاً مراحل تمدید کارت بازرگانی در اصفهان به مراتب بیش از صدور آن می باشد.

متقاضی تمدید کارت بازرگانی باید به هیچ وجه بدهی مالیاتی و گمرکی بر روی کارت بازرگانی قبلی خود و یا موارد کسب و کارهای دیگر خود نداشته باشد.

طبق استعلام بدهی مالیاتی و بدهی گمرکی  متقاضی کارت بازرگانی باید صفر گردد. متاسفانه این مرحله از صدور کارت بازرگانی بسیار زمان بر بوده و گاهی حتی ماه ها به طول می انجامد.

مفقود شدن کارت بازرگانی و دریافت کارت بازرگانی المثنی در اصفهان

برای صدور کارت بازرگانی المثنی در اصفهان به اتاق بازرگانی اصفهان مراجعه نمایید. ابتدا این مورد باید به منظور جلوگیری از سوء استفاده به اطلاع دستگاهای ذی ربط رسیده و در روزنامه رسمی آگهی مفقودی آن را به چاپ برسانیم.

پس از سه ماه از چاپ آگهی با در دست داشتن آگهی مفقودی و سایر مدارک به اتاق بازرگانی اصفهان مراجعه و جهت صدور المثنی اقدام نمایید.

برگزاری دوره های بازرگانی در اصفهان :

دوره های آموزش بازرگانی در اصفهان  در مجموعه های مختلفی برگزار می شود. برخی از آموزشگاه های معتبر اقدام به صدور گواهی در این زمینه می نماید که علاوه بر بالا بردن آگاهی یک رزومه قوی در زمینه بازرگانی برای شما فراهم می کند.

در این موارد اعتبار آموزشگاه و یا موسسه ای که چنین دوره هایی را برگزار می کند پر اهمیت می باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در گروه آسا تماس حاصل بفرمایید.

این نوشته ها را هم بخوانید

تخصصی ترین مرجع مشاوره صادرات و واردات

بزرگترین مرجع واردات مواد اولیه

بزرگترین مرجع واردات ماشی آلات در کشور

سایت های مفید

پورتال خدمات الکترونیک

اتاق بازرگانی اصفهان

سامانه جامع تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *