وام کارخانه ضرورتی برای متقاضیان تولید

وام کارخانه یک ضرورت در بخش صنعت می باشد. رونق صنعت متکی به احداث کارخانجات می باشد. احداث کارخانه ها هم به طور متقابل متکی به سرمایه  گذاری در بخش صنعت می باشد. 

از طرفی تامین سرمایه ثابت و در گردش کارخانه های تولیدی معمولاً از عهده افراد و شرکت ها به تنهایی بر نمی آید.  شیوه های گوناگونی برای تامین مالی ذکر شده است. اخذ وام بانکی یکی از متداول ترین راهکارهای تامین سرمایه مورد نظر می باشد. شیوه مرسوم دیگر افزودن شریک می باشد.

تسهیلات تولید از سوی بانک ها و موسسات مالی تامین می گردد.  واگذاری تسهیلات به متقاضی تشریفات خاص خود را دارد. از جمله اعطای تسهیلات تولید شامل ارائه مدارک گوناگونی به بانک می باشد.  تامین این مدارک منجمله طرح توجیهی فنی و اقتصادی  بر عهده ی ما می باشد.

ارائه اطلاعات اشتباه به بانک شما را از دریافت تسهیلات محروم می کند.  یکی از اشتباهات فاحش در این زمینه شیوه غلط ارائه اطلاعات می باشد.

علاوه بر اینها شما باید به خوبی از مصرف هرگونه تسهیلات بانکی مطلع باشید. بانک می خواهد بداند شما چگونه از منابع آنها را مورد استفاده قرار می دهید.

نهایتا بانک ها با اعطای تسهیلات بخشی از سرمایه راه اندازی کارخانه شما موافقت می کند. در این زمینه معمولاً با طرح های خاصی موافقت می گردد.

چه نوع تسهیلاتی وجود دارد ؟!

کارخانه داران از ما درباره انواع تسهیلات موجود اطلاعات بیشتری می خواهند. متقاضیان به دنبال شرایط  تسهیلات مطلوب می گردند. متاسفانه امروزه از وام های با بهره های پایین 4 و یا 7 درصد  دیگر خبری نیست.

سود بانک در اکثر تسهیلات  کشور امروزه عدد ثابتی می باشد. تنها در مورد شرکت های دانش بنیان سود بانکی اندکی کمتر می باشد. مبلغ اقساط و مدت بازپرداخت به کمک فرمول های بانکی تعیین می گردد.

نوع وام اعطائی بسته به پیشرفت طرح شما دارد . تسهیلات بانکی از این حیث سرمایه ثابت و یا سرمایه در گردش را پوشش می دهد. مصرف تسهیلات سرمایه ثابت با مصرف تسهیلات در گردش متفاوت می باشد.

الف-تسهیلات سرمایه ثابت

معمولا در مراحل آغازین و ساخت سوله و سالن های کارخانه، از وام سرمایه ثابت استفاده می شود. مثالی از این نوع تسهیلات، وام اقتصاد مقاومتی وب سایت بهین یاب می باشد.

ب-وام تولید و تسهیلات تولید در گردش صنعت:

پس از تکمیل مراحل ساخت جهت خرید موارد می توانید از وام و تسهیلات سرمایه در گردش استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز جهت تسهیلات تولید چیست ؟!

گاهی اخذ تسهیلات تولید از مرجعی شروع می شود که مجوز شما را صادر می نماید.   سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا اداره جهاد کشاورزی استان متولیان صدور مجوز تولید هستند.

بانکها باید توجیه شوند که شما قادر به باز پرداخت وام هستید.  دفاع  پرونده تسهیلات شما نیازمند یک فرد متخصص می باشد. درست در همین جا هست که دانستن موارد فنی و قوانین بانکها ضروری است.  گاهی حتی گفتن یک جمله کم و زیاد شما را از وام محروم می کند.

الف- طرح توجیهی فنی و اقتصادی قابل ارائه به بانک

یکی از مهمترین مدارک جهت تشکیل پرونده تسهیلات از بانکها طرح توجیهی  می باشد.  تهیه طرح توجیهی فنی و اقتصادی برای بانکها مستلزم دستور العمل های خاصی می باشد که برای هر بانک و یا موسسه مالی و اعتباری متفاوت می باشد.

بانک ها طرح توجیهی به همراه مدل سازی با استفاده نرم افزار کامفار از شما می طلبند. این طرح ها باید دارای مهر کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی  باشند .

ب- جواز تاسیس و پروانه بهره برداری

وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق وب سایت بهین یاب اقدام به ثبت نام جهت وام و تسهیلات تولید می نماید.این تسهیلات به نام طرح های گوناگونی شناخته می شوند.

صنایع باید  دارای جواز تاسیس و یا پروانه بهره برداری می باشند. طبق قانون این واحد ها در یکی از شهرک های صنعتی وابسته به شرکت شهرک های صنعتی مستقرمی گردند.

معمولاً شرایط دریافت تسهیلات در بخش صنعت در هریک از استان ها مانند اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و … تابع قوانین استان  بوده و از شهر به شهر اندکی متفاوت می باشد.  در نهایت شرایط کلی  تقریبا یکسان بوده و از مبلغی به بالا تصمیم گیری اعطای تسهیلات صرفاً در تهران انجام می شود.

ثبت نام تسهیلات تولید از طریق سامانه بهین یاب

در سایت بهین یاب به عنوان درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت بخشی به نام تامین مالی ایجاد  وجود دارد.  جهت تامین مالی در بهین یاب ثبت نام با همکاران ما تماس بگیرید.

  • تامين مالي بنگاههاي توليدي كوچك،متوسط و طرحهاي نيمه تمام
  • ثبت درخواست ضمانت نامه صنايع كوچك
  • تامين مالي بنگاههاي توليدي در راستاي بازسازي و نوسازي
  • تامين مالي بنگاه هاي كوچك، متوسط و طرح هاي گردشگري و صنايع دستي

ما در کجا مستقر هستیم  ؟

دفتر مرکزی علامت تجاری ثبت شده آسا در اصفهان مستقر می باشد. شهر اصفهان یکی از شهر های پر رونق به لحاظ احداث کارخانه می باشد.

برای تامین مدارک مورد نیاز وام تولید با همکاران درارتباط باشید.  طی جلسات مشاوره بهترین راهکارها به شما ارائه می گردد. در کلیه کلیه مراحل ای راه درسازمان های ذی ربط و یا بانک های عامل همراه شما می باشیم.

قابل توجه متقاضیان  وام کارخانه

خدمات  این مجموعه تنها در راستای فعالیت قانون می باشد.  ارائه مستندات و مدارک مورد نیاز بانک ها منجمله طرح های توجیهی از جمله موارد فوق می باشد .

تاکید می شود که این مجموعه هیچ گونه فعالیت در راستای خرید و فروش امتیازات منجمله انواع وام و تسهیلات و یا برخوردار نمودن مراجعین محترم از حقوق و امتیازات خاص ندارد.

مطالب مرتبط :

وام خرید ماشین آلات صنعتی

ارتباط به بیرون

بانک توسه تعاون

وام و تسهیلات

تامین مالی پروژه ها

مشاوره در اخذ وام بانکی صنعت معدن تجارت

مشاوره در اخذ فاینانس

طرح توجیهی و گزارش امکان سنجی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *