وام خرید ماشین آلات صنعتی با هدف خرید ملزومات اعم از ماشین آلات کشاورزی ، ماشین آلات راهسازی ،  ماشین آلات صنعتی ، ماشین آلات بسته بندی و غیره ممکن پرداخت و دریافت شود.

ماشین آلات صنعتی در واقع انواع مختلفی از دستگاه های تولید برای اهداف اتوماسیون و صرفه جویی در نیروی کار، در بخش هایی که قبلا توسط کارگران انجام می شد در حال استفاده هستند.

در کنار ماشین آلات صنعتی از خط تولیدانگلیسی ( Production line)به عنوان  فرایندی پیوسته و پی‌درپی در کارخانه ها و کارگاه‌هاست یاد می شود  که به منظور تولید یک محصول نهایی از فرآورده‌های خام، و، یا آماده‌سازی و مناسب کردن مواد اولیه برای استفاده شدن در مرحله بعدی تولید یک محصول نهایی، از آن استفاده می‌شود.

بحث تأمین مالی به خصوص در کشورهای در حال توسعه از اهمیت دو چندانی برخوردار است؛ کشورهای در حال توسعه به منظور پیشرفت در عرصه‌های مختلف اقتصادی نیاز به منابع مالی فراوان دارند.

از اقدامات اولیه برای اخذ وام ثبت شرکت است. نکته ی حائز اهمیت در این رابطه این است که در هنگام  ثبت ، می بایست در موضوع فعالیت شرکت عبارت ” اخذ وام و تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی ” عنوان گردد.

وام تولید به شرکت ها به دو شیوه پرداخت می شود :

1- وام ایجادی یا توسعه سرمایه ثابت برای خرید ماشین آلات جهت  ایجاد ساختمان و تاسیسات
2- وام سرمایه در گردش به منظور پرداخت مواد اولیه و …

وام خرید ماشین آلات صنعتی من حیث المجموع ممکن است برای احداث کارخانه یا احداث معدن مصرف شود.

وام خرید ماشین آلات صنعتی برای ماشین آلات ساخت داخل داده می شود و یا موارد خارجی را هم در بر می گیرد ؟

حقیقت این است وام خرید ماشین آلات صنعتی و یا خط تولید در شاخه های مختلف صنعت فارغ از اینکه این ماشین آلات و یا خطوط تولید داخلی باشد و یا خارجی به صاحب صنعت آن می تواند پرداخت شود ولی در موقع پرداخت این قسم وام و تسهیلات بانک عامل ممکن است مدارکی جهت پرداخت  از شما مطالبه کندکه  پیش فاکتور ماشین آلات مذکور یا پروفرما یکی از آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *