واردات مواد اولیه کارخانجات و صنایع

ماده اولیه به ماده‌ای گفته می‌شود که در کاربری انسان یا برای کاربری در صنعت به‌عنوان ماده پایه برای فرآوری محصولات و ساختمان‌ها بکار می‌رود. به ماده اولیه ماده خام هم گفته می شود.

ماده اولیه به عنوان ماده پایه برای فرآوری محصولات جهت مصرف واحدهای تولیدکننده وارد و مصرف می­شود. مواد اولیه بسته بندی از جمله انواع گرانولها، کاغذها، فویلها، پاکت ها و غیره نیز جز این گروه محسوب می شوند.

کارخانه ها برای تولید خود به خوراک روزانه نیاز دارند. این خوراک روزانه همان مواد اولیه و یا مواد خام می باشد. مواد اولیه کارخانه ممکن است در داخل کشور تولید شود.

اگر در داخل کشور با نبود و یا کمبود مواد خام خاصی مواجه باشیم، صنایع ناچار به واردات می گردند. اگر در صنعت خاص خود اخیراً با مشکل مواد اولیه موجه شده اید، با ما تماس بگیرید. مشاورین ما یاری رسان شما در زمینه عدم توقف تولیدتان هستند.

واردات چگونه انجام می شود؟!

اول از همه باید مطمئن شد که مواد اولیه ای که قصد واردات آن را داریم؛ اصولاً اجازه واردات داشته باشد. اجازه واردات از مراجع ذی صلاح صورت می پذیرد و مستلزم داشتن کارت بازرگانی می باشد.

نحوه واردات مختص مواد اولیه نیست. شیوه واردات تقریباً در بین کالا ها و محصولات مختلف عمومیت دارد.

امروزه چین یکی از بزرگترین تامین کنندگان وصادرکنندگان مواد اولیه به سراسر دنیا می باشد. به عنوان یک مثال سایت های معروفی همچون made-in-china  به ارائه محصولات چینی می پردازند. مع الوصف بسیاری از مدعیان تامین کالا خصوصاً در کشور چین خود دلال فروش می باشند.

اتصال به تولیدکنندگان، فروشندگان و تامین کنندگان اصلی نکته ای ضروری و قابل توجه می باشد. تامین مواد اولیه با کیفیت مستلزم تجربه و دقت کافی می باشد.

واردات کالا با شرایط فوق از می تواند یکی از روش های مناسب برای تامین مواد اولیه کارخانجات باشد. شما در هر حال نیاز به یک مشاور واردات برای راستی آزمایی فروشنده مواد اولیه دارید.

به هر حال پیش از شروع واردات مواد اولیه بایستی مذاکره با طرف تامین کنندگان ، اخذ پروفرم را انجام دهید.

بعد از آن مراحل ثبت سفارش، ارسال وجه، عقد قرار داد معتبر بازرگانی، حمل دریایی و یا حمل هوایی به سمت مرز های ایران، ترخیص کالا از گمرکات ایران و … می باشد.

موادی همچون پلی استایرن ، فلدسپات پتاسیک ، سیلیکات زیرکونیوم ، کائولن ، بالکی اکسید آلومینیوم ، بنتونیت ، پارازایلن ، ترفتالیک اسید خالص ، منو اتیلن گلایکول ، پودر PVC  امونشن ، رنگ ، پودر کربنات سدیم ، روغن DOP ، کاعذ رلیز ، استابلیزر ، کیکر انواع پارچه ،  فوم از جمله اقلام وارداتی به کشور می باشند.

نوشته های بیشتری با موضوع مرتبط با این پست بخوانم

واردات ماشین آلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *