مهندسی معکوس در اصفهان

مهندسی معکوس در اصفهان شیوه ای مفید و مرسوم در جهت بومی سازی قطعات و مجموعه های مهندسی می باشد. طراحی قطعات، تجهیزات صنعتی  و ماشین آلات معمولاً از الگوریتم  و بخش های مختلفی متشکل می شود.  در همه ی این موارد جزئیات مخفی بسیاری وجود دارد.

در موارد متعدد مستند سازی در دسترس نیست و یا نقص دانش فنی وجود دارد. در این هنگام مهندسی معکوس راهکار تعیین اجزای سازنده تجهیزات و ماشین آلات می باشد.

مهندسین ما بیش از 40 سال متخصص ساخت قطعات، تجهیزات و مجموعه های مهندسی به شیوه مهندسی معکوس می باشند. شیوه ما ارائه بازرسی کامل و مستند سازی اجزاء همراه با پیشنهادات مواد، فرایندهای مونتاژ، ماشینکاری ، جوشکاری و ساخت می باشد.

خدمات مهندسی متالورژی

خدمات این بخش به طور مشخص با هدف تعیین ویژگی های متالورژیکی و شیمیایی اجزاء و اطلاعات درون ساختاری یک قطعه و یا مجموعه انجام می شود.

ارزیابی استاندارد شامل آزمایش شیمیایی و شناسایی AISI ، ASTM ، یا گرید SAE  مواد است. مشاهده و متالوگرافی (میکروساختار) بررسی یک جزء برای پیش بینی روش تولید می باشد.

در عرصه مهندسی مواد تلید با یکی از روش های ریخته گری، فورج،  نورد گرم یا سرد، پرسکاری ، اکسترود زینتر مورد توجه قرار می گیرد.  در مرحله ی بعدی شیوه ی عملیاتی حرارتی  به عنوان مکمل و جزء لاینفک تعیین می گردد.

عملیات حراتی راهکارهایی همچون آنیل، نرمالیزه شدن، کوانچ و تمپر ، آستمپرال، کربوریزه کردن گازی، نیتروریزه ، سختکاری شعله ای و سخت کاری القایی را در بر می گیرد.

تست های مکانیکی شامل کشش، ضربه شارپی و تست سختی الزامات مورد نظر را راستی آزمایی می کند. یک گزارش مهندسی دقیق برای شناسایی درجه مواد، روش تولید، شرایط عملیات حرارتی و خواص مکانیکی در صورت لزوم بر اساس یافته ها ارائه می شود.

نوشته های مربوط به این پست بخوانم

واردات ماشین آلات

لینک به بیرون

سازمان ملی استاندارد ایران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *