مشاوره سرمایه گذاری صنعتی چیست ؟

مشاوره سرمایه گذاری صنعتی به فرایندی گفته می شود که احتمالا منتج به تولید می شود. طبق تعریف سرمایه گذاری به معنای تخصیص پول در جایی است که انتظار داریم در آینده از آن سود ببریم .

شایان ذکر است که سرمایه گذاری در علم اقتصاد مفاهیم گوناگون دارد. در این نوشتار هدف از مشاوره سرمایه گذاری ارائه  مشاوره سرمایه گذاری صنعتی می باشد.

سرمایه گذاری وابسته به ایجاد یک کسب و کار

سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار گاها به جای هم به کار می روند. با این حال تفاوت هایی بین این دو وجود دارد.  وقتی که یک کسب و کار را شروع می کنید معمولا در اداره آن نقش مستقیم دارید. به  نوشته ( مشاوره کسب و کار در اصفهان ) رجوع کنید.

در سرمایه گذاری لیکن شما معمولا منفعل تر هستید و توقع دارید که پول خود را یک جا گذاشته و سود آن را دریافت کنید.

در عین حال سرمایه گذاری ممکن است ممکن است در کسب کار باشد. خرید ساختمان و ماشین آلاتی که کسب و کار شما قرار است در آنجا انجام شود نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.

ثبت اختراع و ثبت علامت تجاری نوعی دیگر از سرمایه گذاری در کسب و کار است. تولید بدون کارخانه نوعی سرمایه گذاریِ در تولید بدون دخالت مستقیم در آن می باشد.

بانک ها و سرمایه گذاران به عنوان اشخاص ثالت ممکن است در کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند. در این هنگام شما باید ثابت کنید سرمایه گذاری شما سود آور است.

نوشتن طرح توجیهی وسیله ای برای جلب اعتماد سرمایه گذار است. بانک ها پذیرفتن یا نپذیرفتن پرداخت تسهیلات را منوط به طرح توجیهی می نمایند.

مشاوره سرمایه گذاری صنعتی از انتخاب ایده شروع می شود.

انتخاب ایده سرمایه گذاری صنعتی خود چالش بزرگی است. هرگاه سرمایه گذاری صنعتی را با تولید یکسان بگیریم شما در اصل به دنبال یک تولید بکر هستید.

زمینه های تولید و تولیدات صنعتی کم نیستند. با اینحال تولید ایده آل شرایط خودش را دارد. در این خصوص سالهاست که مشاور صنایع بزرگ و کوچک کشور هستیم.

اگر می خواهید در یکی از زمینه های فلزی، الکترونیک، شیمیایی، سرمایه گذاری کنید باید به دنبال موضوع فعالیت مناسبی باشید.

یکی از مهمترین فاکتور های گزینش موضوع خلاقیت است. فعالیت تولیدی شما باید به اصطلاح یک شکاف بازار را پر کند.

ممکن است تولید شما بر اساس یک ثبت اختراع باشد. نوشته ی ثبت اختراع در اصفهان را مطالعه کنید.  احتمال دارد که به دنبال تولید یک محصول دانش بنیان باشید.

اگر محصول شما یک محصول جدید نیست؛ حداقل به دنبال یک طرفه ی جدید در آن باشید. در این زمینه در ادامه چند مثال برایتان می زنم.

چگونه تولید خلاقانه ارائه نماییم. 

احداث یک کارخانه ریخته گری دیگر، امروزه توجیه ندارد. با اینحال ریخته گری یک آلیاژ خاص با جنبه دانش بنیانی ممکن است توجیه پذیر بوده و سود خوبی عاید شما بکند.

بسته بندی مواد غذایی مثلا حبوبات تولید تازه نیست. بسیاری در این صنعت مشغول به کار هستند. ثبت علات تجاری خوب در این زمینه باعث موفقیت چشمگیر می شود.

تولید مربا و ترشیجات یک ایده تکراری است ولی همین زمینه تولید با یک بسته بندی خلاقانه و فرمول طعم جدید یک کسب و کار تولیدی بدیع می شود.

فروش صنایع دستی در همه جای کشور ما وجود دارد. ترکیب فضای مجازی با این کار تولیدی و ایجاد یک فروشگاه اینترنتی رساندن صنایع دستی شهری مانند اصفهان را به همه جای کشور ساده می کند.

در صنایع مختلف مجمله پتروشمی، نفت و گاز و فولاد قطعات مجموعه ها و مواد شیمیایی مصرفی وجود دارد که نیاز آن می تواند باعث ایجاد یک کارخانه صنعتی گردد.

بسیاری از مواد شیمیایی به راحتی قابل تولید هستند و کاربرد زیادی دارند. اکسید روی، هیدروکسید آلومنیوم و … منجمله این مواد هستند.

ایجاد کارخانه های مرتبط با استخراج مواد معدنی با توجه غنی بودن کشور از معادن مختلف موضوع توی بورسی است.

این نوشته ها را هم بخوانید

مشاوره کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *