مشاغل خانگی در اصفهان چیست ؟!

مشاغل خانگی در اصفهان شامل تعریف عام آن در قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی می شود ؛  ماده 2 این قانون به تعریف مشاغل خانگی می پردازد.

ماده 2-منظور از مشاغل و یا کسب و کار خانگی، آن دسته از فعالیت هایی است که با تصویب ستاد موضوع ماده (3)، توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی مجاور شکل می گیرد و منجر به تولید خدمت و یا کالاهای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می گردد.

شاغلین کسب و کار مذکور برای کسب منافع به صورت های ذیل فعالیت می نمایند؛

  • انجام فعالیت به صورت کارمزدی برای کارفرمای خارج از محیط مسکونی.
  • انجام فعالیت مستقل اعم از تامین مواد اولیه تا عرضه محصول به خارج از محیط مسکونی.
  • انجام فعالیت به صورت تعاونی، اتحادیه و یا مشارکت با بنگاه های بالادستی تامین کننده مواد اولیه و عرضه محصول آن در بازار، ترجیحا به صورت کسب و کار خوشه ای .

 

صدور مجوز مشاغل خانگی

انجام عملیات ثبت نام، اخذ طرح های متقاضیان، بررسی و تایید طرح ها و صدور مجوز از طریق سامانه مشاغل خانگی به نشانی https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir

لیستی از مشاغل خانگی در اصفهان

یک ایده ی خوب شروع یک کسب و کار موفق است. مشاغل خانگی هم از این قاعده مستثنی نیستند.  احتمالاً تا امروز به ایده کسب و کار خود بارها فکر کرده اید.

نکته مهم که باید بدانید این است که مهمتر از ایده های خوب اجرای خوب آنها می باشد. ایده ها همیشه وجود دارند لیکن مجریان خوب به واقع کمیابند.

1- ایده های خوب کسب و کار چگونه شکل می گیرند ؟!

قانون کلی این است که ایده های خوب باید از دل شکاف بازار بیرون بیایند. در حالت ایده آل این ایده ها یک نیازی می باشند که اخیراً به آن در جامعه پاسخ کافی داده نشده است.

در این زمینه تاریخچه  شکل گیری فروشگاه اینترنتی دیجی کالا قابل توجه می باشد. صاحبان فعلی آن مدعی هستند که در پی یک خرید اینترنتی ناموفق به فکر تاسیس آن افتاده اند.  

دیده ام که برخی از سایت ها لیستی از مشاغل خانگی در اصفهان  را ردیف می کنند. دیگران مشاغل خانگی پرسود در اصفهان را هدف گرفته اند.

هرگاه در نظر بگیریم که اکثر کارآفرینان تقلید را فرمول شکست یک کسب و کار می دانند؛ بیفایده و بلکه مضر بودن این لیست ها از پیش معلوم می شود.

شما باید ماهیگیری را خود بیاموزید. ذهن شما باید بتواند یک ایده خوب بسازد و آن را رشد دهد. مشاوره کسب و کار با هدف آموزش کلیات کارآفرینی برگزار می شود. ایده های تاسیس شرکت بعضاً از دل همین ایده کارآفرینی در می آید.

2- تقلید از دیگران دشمن کسب و کار است.

کپی کاری از دیگران خلاقیت ذهن را متوقف و قدرت رقابت را از شما می گیرد. از این روست که شکست شما رقم می خورد. بنابراین دست به کار شوید. لیستی از کارهایی تهیه کنید که در داخل منزل می توان انجامش داد. این لیست را به مرور کامل کنید.

محصولات و خدمات شما باید قابل فروش باشد و هم شما را به سود کافی برساند. کارهای فصلی و پردردسر گزینه های خوبی برای کارآفرین نیستند.

بعید است که کارآفرینی با ایده اول خود صاحب کسب و کار بزرگی شده باشد. از شما می خواهم که در این زمینه صبور باشید. ایده های خوب کارآفرینی به مرور زمان به دست می آید و اصلاح می گردند.

به شیوه های بازاریابی و فروش خود فکر کنید. بازاریابی اینترنتی از طریق توسعه وب سایت بسیار مفید خواهد بود .   

لینک های در ارتباط با موضوع این نوشته

مشاوره کسب و کار در اصفهان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *