تخصصی ترین مرکز خرید و فروش کارخانه در اصفهان

فروش کارخانه در اصفهان مثل خیلی از شهرهای ایران انجام می پذیرد. طبیعی است که برخی کار تولید را شروع می کنند و نمی توانند آن را به فرجام برسانند.

توجه بفرمایید که فروش کارخانه در اصفهان حتماً می بایست زیر نظر متخصصین امر صورت پذیرد. در هنگام خرید کارخانه به غیر از مواردی که در هر معامله ملک دیگر وجود دارد نکته های فراوانی وجود دارد که عدم توجه به آنها فقط موجب به هدر رفتن سرمایۀ شما منجر می شود.

موضوع قابل توجه این است که هر ملکی  ولو اینکه فروشنده آن را جزء املاک صنعتی در اصفهان معرفی کرده باشد؛ از قابلیت مهم احداث کارخانه در اصفهان برخوردار نمی باشد.

تنها وجود کارخانه های فعال در مجاورت یک کارخانه دلیل کافی نیست. ما در اصفهان شهرک های صنعتی داریم که هنوز برای هیچ یک از کارخانه های آنها مجوز رسمی صادر نشده است.

برای مشاوره تخصصی در زمینه فروش کارخانه در اصفهان همین حالا با ما تماس بگیرید. این مشاوره رایگان خواهد بود و برای شما نکات ارزنده ای در این زمینه به همراه خواهد داشت.

گفتیم که برخی در میان راه، برخی در پیان و برخی پس از سالها کارخانه داری به فکر فروش آن می افتند. این دسته افراد سرانجام به فکر فروش کارخانه می افتند. در این هنگام مثل هر معامله دیگری فروشنده کارخانه به دنبال خریدار می گردد.

بررسی دلایل فروش کارخانه در اصفهان توسط فروشنده برای خریدار اهمیت بسیار دارد. در مواردی وجودی نقص قانون در کارخانه و دلایل دیگر مانع از تکمیل کارخانه شده است.  مثالی در این زمینه عدم رعایت حریم آتشنشانی در هنگام ساخت کارخانه در اصفهان می باشد.

خرید کارخانه البته توسط خریداران خاص اتفاق می افتد. می خواهم بگویم به معامله خرید و فروش کارخانه مثل املاک مسکونی و تجاری نگاه نکنید.

مشتری کارخانه معمولاً تولید کنندگان و یا کسانی هستند که به فکر تولید می باشند. فکر نمی کنم برای منظور دیگری کسی بخواهد کارخانه ای بخرد. بنابراین برای خرید کارخانه مراجعه به بنگاه های مسکن و یا سایت های خرید و فروش املاک تاثیری ندارد.

شاید بگویید در برخی سایت ها بخشی به نام املاک صنعتی وجود دارد. در بخش املاک صنعتی ملک مورد نظر خود را جستجو می کنم و می خرم.

درباره املاک صنعتی هم صحبت خواهم کرد. علی الحساب بدانید که ما به غیر از احداث کارخانه از 0 تا 100 فروش آن را نیز به شیوه کاملا تخصصی عهده دار می شویم.

 

کارخانه ی مورد نظر خود را بخرم یا احداث بکنم ؟!

چرا باید کارخانه ای بخرم.  احداث کارخانه می تواند در زمین های شرکت شهرک های صنعتی با شرایط پرداخت اقساط بدون بهره انجام گردد.

خط تولید کارخانه هم که احتمالا به درد من نمی خورد. در مورد باقی تجهیزات هم کم و بیش جرح و تعدیلی مورد نیاز است. سوال این است که آیا بهتر نیست به جای خرید کارخانه آن را مطابق میل خود احداث بکنم. در این مورد بهتر است با ما مشورت کنید.

راهنمای خرید و فروش کارخانه در اصفهان

الف-فروش کارخانه در اصفهان چگونه سریع و راحت انجام می شود.

انجام هر معامله ی مثل فروش کارخانه در اصفهان باید سریع و بدون دردسر انجام شود.  کسی که می خواهد کارخانه خود را بفروشد؛ نمی خواهد مدتها در صف انتظار بماند.

به احتمال قوی و طی تجربه ی من خریدار کارخانه می خواهد؛ مجدداً در بخش تولید و یا بخش دیگری سرمایه گذاری بکند . اگر قرار باشد زمان زیادی معطل فروش بماند؛ چه بسا موضوعاتی همچون تورم بازار و غیره وی را منصرف می کند.

بنابراین هدف رساندن فروشنده و خریدار کارخانه در اصفهان به یکدیگر در زمان کوتاه می باشد. البته این تنها شرط یک معامله خوب کارخانه نیست.

باید دانست که ماهیت کارخانه ملک صرف نیست. ملک کارخانه و یا ساختمان ابتدایی ترین المان یک کارخانه می باشد . زمین و ساختمان کارخانه در ارزش گذاری و تعیین قیمت کارخانه تاثیر دارد لیکن  نگاه به کارخانه به صرف زمین، محوطه سازی و سوله و اداری یک نگاه بسیار اشتباه است.

یک نکته اساسی را همواره به یاد داشته باشید. کارخانه لزوماً باید در یکی از شهرک های صنعتی مجاز تاسیس شده باشد.

الف-خرید کارخانه در اصفهان چگونه سریع و راحت انجام می شود.

یک عده به دنبال خرید سوله در اصفهان می باشند. این عبارت به عقیده من اندکی چالش بر انگیز است. سوال این است که این سوله در کجا واقع شده است.

باید دانست خرید سوله در خارج شهرک های صنعتی شما را با معظل بزرگی روبرو می کند. وزارت صمت در سوله های خارج از شهرک صنعتی به شما مجوز تولید نمی دهد.

حتی در زمینه اخذ مجوز صنفی هم با این فرض شما با مسائل متعددی روبرو هستید. نکته این است که قبل از خرید هرگونه زمین و یا ساختمان صنعتی باید حتما مطمئن باشید که کاربری لازم برای شما را دارد.

کارشناسان معاونت غذا و دارو و اصناف بدون بازدید از محل برای شما مجوز صادر نمی کنند. تلخی ماجرا این است که شما بعد از واگذاری کارخانه در اصفهان طبق مبایعه نامه نتوانید معامله را فسخ بکنید.

بنابراین به عقیده من از ابتدای خرید کارخانه در اصفهان به فکر این باشید که این کارخانه بعداً قرار است به چه وضعی در بیاید.

واگذاری کارخانه در اصفهان

ممکن است فکر کنید واگذاری کارخانه با فروش کارخانه چه فرقی دارد. بسیاری از کارخانه ها به جای سند دفترچه قرارداد دارند. در واقع شرکت شهرک های صنعتی زمین ها را به افراد واگذاری می کند. این واگذاری شرایط خاص خود را دارد و مثلا شما نمی توانید در کاربری زمین فوق تغییری حاصل کنید.

نحوه خرید و فروش کارخانه چیست ؟

خیلی مهم است که خرید و فروش کارخانه به صورت قانونی انجام شود. انجام معاملات به شکل غیر قانونی صدماتی برای خریدار و فروشنده بهمراه دارد.

خرید و فروش کارخانه در هر مرحله بدون اطلاع شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت فاقد وجاهت قانونی است.

طبق قانون فعلی شرکت شهرک های صنعتی، انتقال کارخانه تنها پس از گرفتن پروانه ساختمان امکان پذیر می باشد. بدیهی است که انتقال بدون جلب رضایت دستگاهای ذی ربط باعث ایجاد مشکلات حقوقی بعدی خواهد شد.

الف- سند صلح حقوقی انتقال کارخانه

خریدار و فروشنده کارخانه می توانند؛ جهت انتقال کارخانه به دفترخانه مراجعه نمایند. دفترخانه سندی به نام صلح حقوقی تنظیم می نماید. قبل از تنظیم سند صلح حقوقی، دفتر خانه طبق قانون نامه نگاری های معمول را انجام می دهد. دریافت پاسخ این نامه ها شرط تنظیم سند می باشد.

ب- تنظیم قرارداد

برخی می خواهند برای محکم کاری یک قرارداد خرید و فروش کارخانه تنظیم نمایند. فکر بدی نیست. قرارداد در مواقع عدم تعهد طرف مقابل از حقوق شما صیانت می کند.

در هنگام تنظیم قرارداد خرید و فروش کارخانه هیچگاه از نمونه قراردادها استفاده نکنید. حتی قرارداد های مبایعه نامه دفاتر املاک را هم پیشنهاد نمی کنم.

کارخانه یک ملک صنعتی نیست که با شرایط یک مبایعه نامه عادی خرید و فروش شود. شرایط خرید و فروش در این زمینه خیلی خاص تر می باشد.

پبیشنهاد من این است که قرارداد فروش کارخانه توسط وکیل رسمی دادگستری و یا یک موسسه حقوقی معتبر مانند موسسه حقوقی سایه آسای یاسان هستی تنظیم گردد.

شهرک های صنعتی مجاز اصفهان کدامند؟!

قرار شد که تنها در شهرک های صنعتی مجاز کارخانه بخریم. سوال این است که شهرک ها مجاز کدامند. شهرک صنعتی اشترجان ، شهرک صنعتی مبارکه ، شهرک صنعتی جی ، شهرک صنعتی بزرگ اصفهان ، شهرک صنعتی نجف آباد 1 و 2 منجمله شهرک های صنعتی مجاور استان اصفهان هستند.

بیشتر بخوانم

راهنمای جامع برای احداث کارخانه در اصفهان

سایت های مرتبط

شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان

شرکت شهرک های صنعتی استان تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *