طرح توجیهی کامفار چیست ؟

طرح توجیهی کامفار طرح توجیهی  است که مشتمل بر گزارش تحلیل مالی تهیه شده توسط نرم افزار کامفار باشد. هر کس با واژه طرح توجیهی آشنا باشد با کامفار هم کم و بیش آشنا است. با اینحال احتمالا دقیقا نمی دانید کامفار چیست و از کجا آمده است.

کامفار از کجا آمده است ؟

جالب است بدانید کامفار از سازمان ملل بیرون آمده است. در صفحه ی مربوط به این نرم افزار چنین آمده است.

واقعیت این است که مشاوره با کیفیت بالا قبل از سرمایه گذاری منجر به پروژه های بهتر می شود. این امر به افزایش سرمایه گذاری داخلی و خارجی کمک می کند.

با توجه به موارد فوق سازمان ملل ذینفعان دولتی و خصوصی را به ابزارها ارزیابی پروژه و تجریه و تحلیل امکان سنجی مجهز نموده است. از جمله مدل های یارانه ای سازمان ملل برای تحلیل امکان سنجی کامفار می باشد.   نرم افزار COMFAR هم اکنون بیش از 11000 کاربر در 160 کشور جهان دارد.

آخرین نسخه این نرم افزار  COMFAR III Expert به کاربر اجازه می دهد تا وضعیت مالی و اقتصاد کوتاه مدت و بلند مدت پروژه های سرمایه گذاری را پیش بینی کند.

این نرم افزار تحلیل پروژه های صنعتی و غیر صنعتی از جمله سرمایه گذاری جدید، بازسازی، توسعه، سرمایه گذاری مشترک و خصوصی را تسهیل می کند.

چه زمانی طرح توجیهی کامفار به درد من می خورد ؟

معمولا بانک ها قبل از موافقت کردن با پرداخت تسهیلات به طرح های صنعتی از شما طرح توجیهی می خواهند.

طرح توجیهی بدون گزارش کامفار از سوی بانک هیچگاه پذیرفته نمی شود. دو دهه است که در تهیه یک چنین طرح هایی مهارت پیدا کرده ایم.

آیا طرح توجیهی کامفار فقط به درد اخذ تسهیلات بانکی می خورد.

ابدا موافق این طرز تفکر نیستم. پروژه ی شما اگر در عالم واقعیت وجود داشته باشد، پیش از وام بانکی و یا تسهیلات بانکی نیاز به موفقیت دارد. شما به عنوان سرمایه گذار اول از همه باید بدانید؛ آینده کاریتان چه خواهد شد. طرح توجیهی پیش از هر چیز پاسخی بر این سوال است.

محاسبات مالی طرح، موفقیت آینده ی شما  را پیش بینی می کند. نوشتن طرح توجیهی باید آنقدر واقع گرایانه باشد که تصوری روشن از آینده به شما بدهد. شاخصه های مالی همچون سود و زیان، ترازنامه ی آزمایشی و نقطه سر به سر موفقیت آمیز بودن طرح را نشان می دهد.

سرمایه گذاری در پروژه ای که حتی در طرح توجیهی روی کاغذ ناموفق است؛ قطعا با شکست همراه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *