طرح توجیهی کارخانه چیست ؟!

طرح توجیهی  کارخانه طرح توجیهی احداث کارخانه می باشد. بدون طرح توجیهی تاسیس کارخانه حرکتی کور و بی هدف در شبی تاریک به سمت مقصدی نامعلوم می باشد.

هرگاه در نظر بگیریم، برای یک مسافرت چند روزه شمال به غیر از هتلی که از پیش رزرو می شود، گاه هزینه شام و ناهار بین راه هم پیش پیش محاسبه و برآورد می گردد؛ آن وقت تصور اینکه چگونه می شود، کل سرمایه زندگی خود را وارد یک سرمایه گذاری تولیدی کرد و برای آن برنامه ریزی نکرد، بسیار مشکل است.

طرح توجیهی در واقع همان برنامه ریزی بر روی پول و سرمایه ای است که قرار است؛ با امید به بارور شدن و سود گرفتن از تولید برای راه اندازی کارخانه شما مصرف شود.

به سخن دیگر طرح توجیهی گزارشی از چگونه ریسک نکردن بر روی کل زندگی و سرمایه خود می باشد.

نحوه نوشتن طرح توجیهی برای کارخانه

طرح توجیهی باید برآوردی کامل از همه اتفاقات داخل یک مجموعه باشد؛ اتفاقاتی که از اخذ مجوزات لازم شروع می شود و تا برآورد مالی سرمایه گذاری پیش می رود.

دانلود طرح توجیهی اعم از دانلود طرح توجیهی رایگان تا خرید طرح توجیهی در ازای مبلغی در داخل وب سایت های متعدد که مختص فروش طرح توجیهی آماده می باشند، شیوه مناسبی نمی باشد.

البته دلیل این موضوع به قدری ساده است فکر نمی کنم، توضیح بخواهد لیکن به شکل خلاصه هر گاه تصور کنید که کلیه هزینه ها از 6 ماه پیش به این طرف چقدر تغییر کرده اند و اینکه همه وجاهت یک طرح توجیهی به دقت برآورد های مالی آن است، معمای به درد نخور بودن این قسم طرح های توجیهی چندان هم پیچیده به نظر نمی رسد.

نوشتن طرح توجیهی برای گرفتن وام

متقاضیان طرح توجیهی دربیشتر موارد هدفشان ارائه طرح توجیهی به بانک و گرفتن وام می باشد. بانک وقتی تسهیلات تولید در اختیار شما قرار می دهد که خاطرش از بازگشت سرمایه آسوده باشد و شما در طرح توجیهی خود این موضوع را به اثبات می رسانید.

شرکتهای تهیه کننده طرح توجیهی

اگر به دنبال شرکتی برای تهیه طرح توجیهی خود هستید، فراموش نکنید که تنها شرکت های زیر مجموعه کانون مشاوران اعتباری بانکی مرجع مورد وثوق بانکها در تهیه طرح توجیهی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *