طرح توجیهی بانک  گزارشی است که بانکها به طور معمول قبل اعطای وام و تسهیلات به شرکت ها از آنها مطالبه می کنند. در واقع طرح توجیهی یکی از مدارک لازم و ضروری بانک ها برای ارزیابی تخصیص وام و تسهیلات به متقاضیان می باشد.

امکان دارد که کارخانه دار باشید و برای تولید خود نیاز به این وام داشته باشید. در شکل دیگر قضیه قصد احداث گلخانه، سردخانه و یا یک مجموعه گردشگری و یا هتل را در سر داشته می پرورانید. 

هدف نهایتاً پرداخت تسهیلات است.   بانک نیاز به مدرکی برای راستی آزمایی شما در توان بازپرداخت اقساط وام دارد.  همین طرح توجیهی  سندی دال بر این قضیه است. که باید در فرمت بانک مورد نظر ارائه کنید.

در این میان یک نکته را از یاد نبرید و آن این است که طرح توجیهی مورد قبول بانک به طبع هر گونه طرحی توجیهی نمی تواند باشد، طرح های تولید آماده بازاری که دانلود طرح توجیهی آنها در سایت ها ممکن شده است و چه بسا طرح توجیهی رایگان که امروزه باب شده است به درد بانک نمی خورد!

نه که به درد بانک نمی خورد که حتی برای یک ارزیابی اولیه هم به درد نمی خورد و برعکس ممکن است؛ اطلاعات غلط از ارزیابی طرح تولید پیش رو منجمله سرمایه ثابت و سرمایه در گردش مورد نیاز به شما بدهد و در شروع شما را به زمین بزند.

مگر نه این است که در طی چند ماه گذشته همه قیمت ها رشد باور نکردنی کرده اند و مگر نه که همه اهمیت طرح به عدد و رقم ها و شاخص های درون آن است و شمای سرمایه گذار باید طبق آن عدد و رقم ها تصمیم بگیرید؟!

پس چطور می شود تصور کرد که تصمیمات بر پایه اطلاعات چند سال پیش که یک روزی یک نفر در طرح گنجانده امروز به درد شما بخورد ؟!

شما چه طرح توجیی کارخانه بخواهید؛ چه طرح توجیهی گردشگری و این طرح توجیهی چه طرح توجیهی بانک سپه باشد؛ چه طرح توجیهی بانک توسعه تعاون یا طرح توجیهی بانک کشاورزی فقط باید به سراغ یکی از اعضای خبره کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی بروید؛ همکاران من هم اکنون با 15 سال سابقه طلایی در زمینه طرح نویسی در زمینه صنعت و کشاورزی در خدمت شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *