طراحی سوله در اصفهان چگونه هزینه ساخت سوله در اصفهان را کاهش می دهد

طراحی سوله در اصفهان موضوعی است که کمتر به آن توجه می شود در حالی که بسیار حائز اهمیت است. جدای از اینکه یک سوله بد طراحی شده و یا اصلاً طراحی نشده چقدر نا ایمن بوده و فریم های آن همچون گیوتینی افراشته در ارتفاع جان و مال برای صاحب سوله  تهدیدی جدی به شمار می رود حتی اقتصادی هم که فکر کنی طراحی سوله در اصفهان می صرفد.

حتماً تعجب خواهید کرد که طراحی سوله در اصفهان چه ربطی به قیمت سوله در اصفهان دارد. البته برای آنکه تحلیل مهندسی طراحی سوله آگاه باشد و کمی درباره بهینه سازی وزن سوله بداند موضوع زیاد عجیب نیست.

کمی متداول تر این البته است که متقاضی ما بگوید سوله سبک در اصفهان می خواهد. در این حالت در واقع مقصود او همان سوله بهینه سازی شده از نظر وزن می باشد.

شاید البته باورش کمی مشکل باشد ولی طی تجربه حدود دوهه  به این نتیجه رسیدیم که سوله های موجود در شهر اصفهان اکثرشان به دلیل ضعف در طراحی سنگین هستند.

در این سوله ها بخشی به نام بار مرده وجود دارد. این بار مرده تنها وزن سوله را در هنگام ساخت سوله در اصفهان بالا می برد.

سوال اینجاست که این بار مرده آیا نقش دیگری هم دارد . بلی و در واقع نقش آن همان بالا بردن وزن سوله می باشد. این وزن مستقیماً هزینه ساخت سوله در اصفهان را بالا می برد. بنابراین طراحی سوله در اصفهان باید توسط شخصی انجام شود که با بهینه سازی و یا سبک سازی سوله آشنا باشد.

طراحی سوله در اصفهان
حتماً تعجب خواهید کرد که طراحی سوله در اصفهان چه ربطی به قیمت سوله در اصفهان دارد. البته برای آنکه تحلیل مهندسی طراحی سوله آگاه باشد و کمی درباره بهینه سازی وزن سوله بداند موضوع زیاد عجیب نیست.

آیا در طراحی سوله در اصفهان مجازیم آن را به هر میزان سبک نماییم؟

فهمیدیم که در طراحی سوله در اصفهان باید سبک سازی را در نظر داشته باشیم ولی آیا مجاز به سبک سازی سوله تا هر میزان می باشیم.

البته که نمی باشیم و در واقع طراح سوله در اصفهان ملزم به رعایت آیین نامه طراحی سوله می باشد. مرجع تایید نهایی سوله سازمان نظام مهندسی اصفهان می باشد.

طراحی سوله در اصفهان چگونه به کمک ساخت سوله در اصفهان می آید

ساخت سوله در اصفهان  کار هر سوله سازی نیست. بماند که در حال حاضر چه بسیارند سوله هایی که توسط تیم های بعضاً یک نفره از استاد جوشکارهای صنعتی ساخته می شود.

متاسفانه در سالهای اخیر و خصوصاً با بالا رفتن هزینه ساخت سوله در اصفهان متقاضیان به ارزان کارها مراجعه می نمایند. در ساخت سوله در اصفهان مثل معروف هر ارزانی بی حکمت نیست واقعاً مصداق دارد.

امروز دیگر بهای هر کیلو آهن مصرفی در ساخت سوله آن قدر بالاست که نمی توان به هدر رفت آن فکر کرد.  اطلاعات مخاطب ما در حیطه سوله و سوله سازی در اصفهان آن قدر کم است که و متاسفانه بعضاً شاهد این بوده ایم که قدرت درک اطلاعات درست را هم ندارند.

طراحی سوله چگونه انجام می شود؟

طراحی سوله در اصفهان به کمک نرم افزار های طراحی سوله انجام می شود. یکی از معروف ترین نرم افزارهای طراحی سوله ، سوله پرداز می باشد.

استفاده از نرم افزارهای تخصصی طراحی سوله باعث سرعت و دقت تهیه نقشه سوله در اصفهان شده است.

نکته قابل توجه این است که نفس به کارگیری این نرم افزارها خود درکی مناسب از وضعیت مهندسی سوله مورد نظر جهت طراحی می طلبد.

اعمال درست ضرایب و متغییر ها نهایتا منجر به خروجی مناسب می شود . در واقع در نهایت این نرم افزار ابزاری است که تنها یک مهندس طراح زبده می تواند نتیجه مطلوب را از آن حاصل نماید.

انواع طراحی سوله در اصفهان کدامند

طراحی سوله در اصفهان به شیوه های مختلفی انجام می پذیرد. شکل شناخته شده و متداول طراحی سوله در اصفهان و به عبارتی در کل کشور سازه تیر ورقی می باشد  مع الوصف هستند کارفرمایانی که از ما طراحی سازه خرپایی می کنند.

به طور کلی در انتخاب شیوه طراحی سوله در اصفهان همواره اقتصاد کارفرما حرف اول و آخر را می زند مگر اینکه کارفرما اختصاصاً یک نوع طراحی خاص از ما خواسته باشد که در آن شرایط وضع فرق می کند.

طراحی سوله در اصفهان با شیوه تیر ورق

یکی از محصولات فولادی که در ساخت و ساز و صنایع کاربرد زیادی دارد تیر ورق می باشد. تیر ورق یک مقطع فولادی طویل و متشکل از دو بال و یک جان است که کاربرد های مختلف و نحوه تولید متفاوتی دارد.

طراحی سوله به شیوه خرپایی متداول ترین شیوه طراحی سوله در اصفهان است. می خواهم بگویم که اکثر سوله های ساخته شده در اصفهان به این شیوه طراحی شده اند.

طراحی سوله در اصفهان به شیوه خرپایی

سوله خرپایی یک سازه فلزی مثلثی شکل است که شکل ظاهری آن باعث تحمل نیروهای کشیش و فشاری می شود.

سوله های خرپایی معمولا برای کاربردهای خاص طراحی و ساخته می شوند. این سوله ها بعضاً با پروفیل فولادی ساخته می شوند.

برخی مدعی هستند که وزن سازه های خرپایی بسیار سبک تر از سازه های مشابه می خواهد که به نظر می رسد اثبات این موضوع بررسی دقیق تری می طلبد.

تهیه نقشه سوله در اصفهان

تهیه نقشه سوله در اصفهان مقوله ای مرتبط با طراحی سوله در اصفهان است. در واقع طراحی سوله در اصفهان نهایتا منتج به نقشه سوله در اصفهان می شود.

در تهیه نقشه سوله در اصفهان همان نکات ظریف مجدد وجود دارد و اصل همواره بر سبک سازی سوله می باشد.

قیمت آهن آلات و دستمزد ساخت سوله امروز عددی قابل توجه می باشد. هر کیلوگرم بار اضافه در هر متر از سوله طراحی شده تحمیل عددی قابل توجه را بر کارفرما به بار می آورد.

بسیاری از متقاضیان نقشه سوله در اصفهان از من می پرسند که سوله طراحی شده توسط شما چه وزنی دارد. البته هر چند اهمیت دانستن این امر به دلیل لزوم کارفرما در برآوردهای اولیه برای ما روشن است ولی قدر مسلم تا قبل از پایان طراحی نمی توان به این سوال پاسخ روشن داد.

با اینحال گاه در مورد برخی سوله های مشابه با طراحی های قبلی می توانیم، یک تخمینی به کارفرما ارائه نماییم هر چند که این عدد و رقم های حدودی از وزن سوله به هیچ وجه قابل استناد نمی باشند.

نقشه سوله در اصفهان باید شامل دیتیل کافی برای سازنده باشد و البته در صورتی که کارفرما لازم بداند؛ نقشه شاپ سوله در اصفهان هم به منظور آگاهی وی از جزئیات برش و کم و کیف آهن آلات مورد نیاز قابل تهیه می باشد.

چرا باید قبل از ساخت سوله در اصفهان مرحله طراحی سوله در اصفهان انجام شود.

به هزار و یک دلیل طراحی سوله قبل از ساخت سوله باید انجام شود.   در اینجا برخی از مهمترین دلایل اهمیت طراحی سوله در اصفهان پیش از ساخات سوله در اصفهان را برای شما لیست می کنم:

دلیل اول اینکه طبق قانون هرگونه بنا، منجمله ساخت سوله در اصفهان بدون نقشه های مورد تایید سازمان نظام مهندسی مجاز نمی باشد. سازه ای که نتواند تایید نظام مهندسی را بگیرد؛ نمی تواند پروانه ساختمان صنعتی دریافت نموده و اگر پروانه ساختمان برای شما صادر نگردد؛ با هزار و یک مشکل در آینده مواجه خواهید بود.

دلیل دوم ساخت و ساز بدون مجوز از شرکت شهرک های صنعتی و سازمان نظام مهندسی در هنگام خرید و فروش  برای شما مشکل ساز می شود؛ در این هنگام شما باید چیزی همانند پایان کار به مشتری ارائه نمایید.

دلیل سوم مشکل بعدی در هنگام گرفتن پروانه بهره برداری نمود می کند. سوله ساخته شده توسط شما به احتمال زیاد قرار است؛ تولیدی را پشتیبانی نماید؛ تولید شما هر چه که باشد؛ در نهایت به اخذ پروانه بهره برداری نیاز دارد و پروانه ساختمان یکی از مدارک لازم جهت اخذ پروانه بهره برداری می باشد.

دلیل چهارم اهمیت تهیه نقشه سوله در اصفهان این است که اگر سوله شما مستقیماً توسط سوله ساز ساخته شود حتماً کلاه بر سرتان خواهد رفت. همه می دانیم که سوله ساز دستمزد خود را بر اساس وزن سوله دریافت می نماید و هر چه سوله سنگین تر باشد پول بیشتری دریافت می نماید و بنابراین عقلایی این است که نقشه سوله را ضمیمه قرارداد سوله ساز در اصفهان نمایید.

قیمت ساخت سوله در اصفهان

قیمت ساخت سوله در اصفهان بعد از طراحی سوله در اصفهان قابل محاسبه می باشد. در واقع هر گونه عدد و رقمی که  در خصوص قیمت ساخت سوله به شما اعلام شود پیش از تهیه نقشه سوله در اصفهان یک تخمین بیشتر نمی باشد.

افزایش دهانه سوله، ارتفاع تاج سوله و توان جرثقیل پیش بینی شده به شدت بر وزن سوله تاثیر گذاشته و واقعیت این است که بدون محاسبات سوله در اصفهان حتی تخمین وزن سوله امکان پذیر نمی باشد.

بعد از تهیه نقشه سوله در اصفهان با رعایت الزامات سازمان نظام مهندسی استان اصفهان مهندس طراح در اصفهان می تواند وزن کل سوله را به شما اعلام نماید.

حاصلضرب وزن سوله * ( هزینه خرید آهن آلات + دستمزد ساخت هر کیلوگرم سوله ) را می توان قیمت سوله در اصفهان دانست.

سوله سبک در اصفهان

منظور از سوله سبک در اصفهان سوله ای است که تا جای ممکن در طراحی آن سبک سازی انجام شده باشد. گفتم که در تهیه نقشه سوله در اصفهان رعایت الزامات نظام مهندسی ضروری می باشد؛ بنابراین عملیات سبک سازی سوله در اصفهان آستانه ای دارد.

در واقع شما مجازید در طراحی سوله در اصفهان تا یک حدی سبک سازی را اعمال کنید. می خواهم؛ بگویم؛ سوله سبک در اصفهان تا وقتی وجاهت دارد که سوله سبک تر از یک حد مجاز معین نگشته باشد.

بنابراین تهیه نقشه سوله در اصفهان اگر قرار باشد سوله سبک در اصفهان به شما تحویل داده شود کار هر مهندس طراح در اصفهان نیست و تجربه بالایی  طلب می کند.

لیست شرکت های سوله سازی در اصفهان

پس از طراحی سوله در اصفهان نوبت به ساخت سوله در اصفهان می رسد. خیلی ها در اینترنت یا جاهای دیگر به دنبال لیست شرکت های سوله سازی در اصفهان می گردند.

دلیل این جستجو بالتبع یافتن بهترین سوله ساز در اصفهان می باشد. بهترین سوله ساز در اصفهان به نوبه خود می بایست بهترین کیفیت ساخت همراه با پایین ترین قیمت را به ایشان ارائه نماید؛ هر چند اگر از من می شنوید هنگامی که می خواهید ساخت سوله در اصفهان را به کسی بپسارید رعایت نکات زیر ضروری است:

توجه بفرمایید که ساخت سوله در اصفهان باید توسط یک فرد کار بلد باشد؛ هر جوشکاری هر قدر هم ماهر باشد؛ سوله ساز نیست؛ متاسفانه بسیاری برای پایین آوردن هزینه ساخت سوله در اصفهان به این افراد مراجعه می نمایند.

ساخت سوله در اصفهان را ترجیحا به اشخاص حقوقی یا شرکت ها بسپارید. البته منظورم یک شرکت کاغذی که اساساً فرقی با شخص حقیقی نمی کند نمی باشد. منظورم یک شرکت با پرسنل بالا می باشد که گواه بر سیستماتیک بودن آن دارد.

ساخت سوله در اصفهان را حتماً از طریق قرارداد با ایشان پیش ببرید. به پیوست قرارداد خود حتماً مدارک طراحی سوله در اصفهان که با تهیه نقشه سوله در اصفهخان انجام شده است را پیوست نمایید، این ضماییم کار بررسی آتی را ساده تر می نماید.

بیشتر بخوانم :

محاسبات سوله با کمترین وزن ممکن

طراحی نقشه سوله

پیوند به بیرون:

سازمان نظام مهندسی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *