زندگی در دبی می تواند یکی از هیجان انگیزترین تجربیاتی باشد که تا به حال از آن لذت خواهید برد. با این حال، زندگی در دبی مانند هر کشور جدید می تواند دلهره آور باشد، به خصوص اگر دانش عملی در مورد نحوه انجام کارها به صورت محلی نداشته باشید.

در سال 2020، امارات متحده عربی و به ویژه دبی ، تغییرات هیجان انگیزی را با هدف ساکنان مهاجر ارائه کردند. ما با نکات عملی در مورد اقامت، مالیات، آموزش، بهداشت و بسیاری موارد دیگر، از جمله تغییرات اخیر، نگاهی به مزایا و معایب زندگی در دبی خواهیم داشت.

با راهنمایی های ما در دبی  می دانید چه انتظاری دارید، بنابراین می توانید از قبل برنامه ریزی کنید و از همه چیزهایی که سبک زندگی دبی ارائه می دهد نهایت استفاده را ببرید.

زندگی در دبی – مزایا و معایبی که ممکن است شما را شگفت زده کند

مانند هر مکان دیگری در جهان، دبی نیز دارای مزایا و اشکالاتی می باشد. هنگام نقل مکان به یک مکان جدید ضروری است که بدانید که چه موارد بد و خوبی را از منزل جدید خود باید انتظار داشته باشید.

نکات مثبت زندگی در دبی

 • دبی مقصدی هیجان انگیز و اتفاقی است که نمی توان آن را نادیده گرفت! بنابراین، اگر می‌خواهید از زندگی اجتماعی و زندگی کاری خود در مسیر سریع لذت ببرید، مکان مناسبی است.
 • آب و هوای این امیرنشین برای 8 ماه از سال عالی است. روزهای گرم طولانی که تحت سلطه آسمان آبی بدون ابر و با آب های گرم زیبای دریا است.
 • جنبه اجتماعی زندگی فوق العاده و متنوع است. بسیاری از مهاجران هنگام ورود به یک هتل یا کلوپ ساحلی خصوصی می‌پیوندند و بیشتر اوقات استراحت خود را صرف لذت بردن از امکانات می‌کنند.
 • تعداد باشگاه های ورزشی و ورزشی بیشتر از هر جای دیگری در جهان در امارت متمرکز است!
 • غذا خوردن در بیرون استثنایی است. بارها، کلوپ‌ها و رستوران‌های دبی میزبان طیف وسیعی از سلیقه‌ها هستند که احتمالاً ممکن است!
 • استانداردهای آموزشی در دبی عالی است و تقریباً سالانه مدارس و کالج های جدیدی ساخته می شود.
 • هر شرکت بزرگ بین المللی یک پایگاه در دبی دارد – یا به نظر می رسد! این بدان معنی است که فرصت های فراوانی وجود دارد.
 • هیچ درآمدی مالیات نیست!
 • می توان به راحتی وجوه را به کشور بازگرداند – بنابراین می توانید حقوق فوق العاده ای در دبی کسب کنید و مقداری از آن را نیز به خانه بفرستید.
 • امارات با فرودگاه بین‌المللی اصلی خود که از پروازهای سراسر جهان استقبال می‌کند، به طور فزاینده‌ای قابل دسترسی است. خرید در دبی فوق العاده است!
 • سطح زندگی بسیار بالاست.
 • جنایت بسیار کم است.
 • دبی یک امارت بسیار بردبار است – با باورها و شیوه های زندگی دیگران مدارا می کند. همچنین یکی از معتدل ترین ها از نظر اجرای احکام اسلام در زندگی روزمره همه است. مهاجران می توانند در دبی مشروبات الکلی بخرند و همچنین مجاز به خوردن و نوشیدن در ساعات روز ماه رمضان هستند.
 • تاکسی ها بسیار ارزان هستند و دولت سرمایه گذاری هنگفتی در سیستم حمل و نقل عمومی می کند.
 • اتومبیل و بنزین واقعاً بسیار ارزان هستند.
 • استفاده از کمک های خانگی برای خانواده ها معمول است.

معایب زندگی در دبی

 • یک سردرد بوروکراتیک به خصوص برای مهاجران تازه وارد است که باید برای همه چیز مجوز داشته باشند. شما نیاز به یک مجوز برای کار و یک مجوز برای اقامت در دبی دارید. برای تسهیل این دوره اولیه تطبیق که در واقع می تواند برخی از افراد را از ماندن در امارت منصرف کند، از کارفرمای خود مشاوره و کمک دریافت کنید.
 • ماه های تابستان از ژوئن تا سپتامبر تقریباً به طور غیر قابل تحملی گرم است و بسیاری از مهاجران در این دوره از تعطیلات برای بازگشت به خانه استفاده می کنند. اگر بچه داشته باشید، می‌تواند وضعیت را بدتر کند، زیرا بیشتر روز آنها واقعاً نیاز دارند در اتاق‌های دارای تهویه مطبوع بمانند.
 • وضعیت ترافیک در دبی می تواند غیرقابل تحمل باشد و بر زندگی افرادی که مجبور به رفت و آمد یا بردن کودکان به مدرسه و غیره هستند تأثیر بگذارد. برنامه سرمایه گذاری دولت در سیستم های حمل و نقل عمومی مشکل را کاهش می دهد، اما اگر می خواهید در دبی رانندگی کنید. ، می تواند به یک سفر طولانی تبدیل شود.
 • مسکن و تحصیل در دبی فوق العاده گران است.
 • هزینه زندگی در دبی برابر با زندگی در مرکز لندن است – یعنی بسیار گران است.
 • مقدار مشخصی سانسور دولتی روی فیلم ها، دسترسی به وب سایت ها و حتی امثال اسکایپ وجود دارد. برخی از مهاجران این امر را محدود کننده و خسته کننده می دانند.
 • ساعات کار می تواند بسیار طولانی باشد و شرکت های بین المللی که به ویژه در دبی فعالیت می کنند، تمایل زیادی به انتظارات زیادی از کارمندان خارجی خود دارند. احتمالاً به این دلیل که حقوق ها بالاتر است و به دلیل کمبود مالیات بهبود یافته است، آنها احساس می کنند که نوعی مالکیت کارمندان خود را دارند؟
 • دبی در حال حاضر یک سایت ساختمانی است. در سرتاسر امارت فضایی از آرامش و واحه‌های آرامش وجود دارد، اما توسعه‌های بی‌امان و بی‌امان نیز در حال رخ دادن است که می‌تواند زندگی را گاهی اوقات کمی خسته‌کننده و استرس‌زا کند.
 • دبی دقیقاً مکانی دوستدار محیط زیست نیست و اگر می خواهید در مکان های آرام پیاده روی طولانی داشته باشید، مکان مناسبی برای زندگی نیست.

زندگی در دبی واقعا همان چیزی است که شما از آن می سازید. این موضوع به انتخاب و ترجیحات شخصی و همچنین یافتن اینکه آیا فرصت‌هایی که دبی ارائه می‌دهد (مانند درآمد خوب بدون بار مالیاتی) بیشتر از موارد منفی احتمالی است.

نکاتی که قبل از مهاجرت به دبی باید بدانید

دبی یکی از هفت امارتی است که امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) را تشکیل می دهد. همچنین نام شهر اصلی در امارت دبی است.

ثروت دبی بر پایه صنعت نفت آن بنا شده است، اما با موفقیت اقتصاد خود را متنوع کرده است به طوری که امروزه دارای چندین رشته است  – از جمله گردشگری، املاک، خدمات مالی، بهداشت و آموزش می باشد که از قدرت مالی آن پشتیبانی می کند.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی است و به همراه ابوظبی، امارت دارای حق وتو بر برخی از موضوعات مهم ملی در مجلس قانونگذاری این کشور است.

در نتیجه، به خریداران خارجی اجازه داده می‌شود که مالکیت ملکی خاص در دبی را داشته باشند – این مورد در سایر امارات در امارات نیست.

دبی به چند دلیل کلیدی به یک انتخاب استثنایی برای تغییر مکان با مهاجران تبدیل شده است. اولاً، علیرغم انقباض اقتصادی امارت که در سال 2008 جهان را تحت تأثیر قرار داد، دبی اکنون هنوز یک اقتصاد پررونق است که در آن چشم‌اندازهای شغلی فراوانی وجود داشت و فرصت‌هایی برای سفته‌بازی قوی در بازار املاک محلی فراوان بود.

دلیل اصلی دیگر جذابیت زندگی در دبی برای مهاجران این است که سبک زندگی محلی بسیار خوب است، به ویژه برای مهاجران غربی که از آب و هوای بسیار عالی، امکانات تفریحی فوق العاده، سرعت نسبتا آرام زندگی و آموزش خوب و مراقبت های بهداشتی استاندارد بهره می برند. اگر به طور جدی قصد مهاجرت به دبی را دارید، این چیزی است که قبل از مهاجرت باید بدانید:

شغل و حقوق در دبی

برای کسانی که می خواهند شغل خود را ارتقا دهند، حقوق معاف از مالیات دریافت کنند و در یکی از هیجان انگیزترین و پر جنب و جوش ترین مکان های جهان زندگی کنند – دبی بهترین مکان برای مهاجرت است.

ایجاد شغل حرفه ای شما در دبی می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد، بنابراین اگر می خواهید به آن سفر کنید، راهنمای کار در دبی ما را بخوانید تا حرفه خود را در آنجا شروع کنید.

بسیاری از مردم در دبی ثروت های قوی به دست آوردند، و حتی تا به امروز، این شهر مرکز ثروت و رفاه است. مهاجرانی که برای مدت طولانی به دبی نقل مکان می کنند می توانند به طور قانونی حقوق خود را بدون مالیات بر درآمد دریافت کنند.

عدم وجود مالیات بر درآمد در دبی برای بسیاری از متخصصان امری مهم است، به علاوه برخی از مزایای مالیاتی اضافی و برخی مشکلات نیز وجود دارد. درک اینکه آیا دبی واقعاً به همان اندازه که به آن شهرت دارد معاف از مالیات است یا خیر ضروری است و می توانید در راهنمای مالیات در دبی ما به آن بپردازید.

شاید بتوان گفت که حداقل در حال حاضر، روزهای سخت گسترش اقتصادی امارت به پایان رسیده است، اما هنوز در دبی در بسیاری از بخش‌های شغلی مشاغل وجود دارد.

دبی در تلاش است تا به یکی از قوی‌ترین قطب‌های فناوری و نوآوری جهانی  برای کاهش به وابستگی نفت و تنوع بیشتر اقتصاد تبدیل شود.

دبی دارای زیرساخت ها و اتصالات عالی است و دولت اقدامات زیادی را برای تبلیغ دبی به عنوان مقصدی عالی برای استعدادهای جهانی و استارت آپ ها انجام می دهد.

دانستن اینکه چه حرفه هایی بیشترین تقاضا را در OAE  در حال حاضر و احتمالاً در آینده دارند می تواند کمک قابل توجهی به شما در یافتن شغل خوب در دبی کند.

نکات و حقایق – کار در دبی

اگر یک کارفرما شما را برای کار در دبی جابجا می کند، شما باید دربارۀ بسته استخدامی خود مذاکره کنید. هزینه زندگی در دبی به قدری بالاست و باید حداقل باید هزینه های جابجایی، هزینه های اقامت و هزینه تحصیل فرزندانتان را در نظر بگیرید.

اگر به دنبال کار در امارات هستید، بسته به کشور مقصد، می توانید با ویزای بازدید را ورود کنید و مستقیماً کارفرمایان را هدف قرار دهید.

همچنین می توانید به صورت آنلاین نگاه کنید تا ببینید کدام شرکت ها استخدام می کنند و  می توانند به شما برای یافتن کار در امارت کمک بکنند.

 • چگونه یک CV برنده دبی بنویسیم – نکات برتر از یک متخصص شما به کارت کار نیاز دارید و کارفرمای شما باید اسپانسر ویزای شما برای زندگی و کار در امارات باشد.

اگر شغل خود را از دست بدهید، 30 روز فرصت دارید تا شغل دیگری و اسپانسر دیگری پیدا کنید، در غیر این صورت باید دبی را ترک کنید. در دبی نمی‌توانید شغل خود را به دلخواه تغییر دهید – بسته به سطح تحصیلات رسمی شما، تعداد دفعاتی را که می‌توانید باور کنید یا نه، تغییر شغل را محدود می‌کند. ویزای “کار از راه دور” دبی دبی همچنین برنامه ویزای «کار از راه دور» را راه اندازی کرده است.

ویزای “کار از راه دور” دبی

دبی همچنین برنامه ویزای «کار از راه دور» را راه اندازی کرده است. این برنامه به شما این امکان را می دهد که به دبی سفر کنید و تا یک سال در آنجا بمانید و به عنوان شغل آزاد یا برای کارفرمای خود در خارج از کشور کار کنید.

شما می توانید خانه ای در دبی اجاره کنید، اگر بچه دارید به مدارس دبی دسترسی داشته باشید، امکانات آب و برق داشته باشید و اساساً مانند یک محلی زندگی کنید. شما رسما مجاز به کار هستید. با این حال، شما مجاز به کار در دبی نیستید. این درخواست برای شما 287 دلار هزینه دارد، به علاوه باید بیمه درمانی در دبی داشته باشید.

آیا می توانم در دبی بازنشسته شوم؟

بله، از سپتامبر 2020 ساکنان دبی می توانند برای طرح “بازنشستگی در دبی” درخواست دهند. بر اساس این طرح، ساکنان واجد شرایط 55 سال و بالاتر می توانند برای ویزای بازنشستگی درخواست دهند. این ویزا هر پنج سال یک بار قابل تمدید است.

برای واجد شرایط بودن، باید یکی از سه شرط زیر را داشته باشید:

 • شما باید درآمد ماهانه 20000 درهم (5500 دلار) داشته باشید.
 • یا باید 1 میلیون درهم پس انداز داشته باشید.
 • یا در دبی ملکی به ارزش 2 میلیون درهم داشته باشید.

برای شروع، این برنامه بر ساکنانی که در دبی مشغول به کار هستند و به سن بازنشستگی رسیده اند تمرکز خواهد کرد. متقاضیان باید دارای بیمه درمانی معتبر امارات باشند.

هزینه زندگی در دبی

وقتی صحبت از هزینه زندگی در دبی می شود، دوباره خبرهای خوب و بد وجود دارد. هزینه اقامت می تواند به اندازه 15000 پوند در سال برای یک آپارتمان اجاره ای مناسب در یک مکان خوب باشد و این باید از قبل پرداخت شود.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید ملکی در دبی بخرید، ممکن است مجبور شوید سال‌ها منتظر بمانید تا یک آپارتمان یا ویلای خارج از پلان تکمیل شود یا برای فروش مجدد ملک، دلار بالایی بپردازید.

با این حال، اگر در حال حاضر ملکی در دبی دارید و می خواهید آن را اجاره کنید، خبر خوب این است که به راحتی می توانید بازدهی بین 8 تا 11 درصد بدست آورید.

به غیر از محل اقامت، سایر هزینه‌های پرهزینه دیگری که باید از آنها آگاه باشید شامل هزینه‌های مدرسه است که اکنون در بهترین مدارس اخاذی است زیرا مهاجران برای مکان‌هایی می‌جنگند.

در حالی که قانونی وجود دارد که نرخ تورم سالانه شهریه مدارس را بین 16 تا 20 درصد محدود می کند، مدارس انواع راه ها را برای اضافه کردن هزینه های اضافی پیدا می کنند و این تورم سالانه تا 80 درصد در شهریه مدارس را شاهد بوده است.

بیمه پزشکی و هزینه مراقبت های بهداشتی در دبی بالا است – اما کیفیتی که دریافت می کنید استثنایی است. هزینه های اصلی مواد غذایی روزانه متوسط ​​است، الکل نیز بسیار گران است. هزینه سوخت مقرون به صرفه است، به عنوان مثال، هزینه های خودرو در مقایسه با انگلستان. حتی با در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده در دبی (با نرخ 5 درصد یکی از پایین ترین در جهان است) هزینه های خرید روزانه بسیار مناسب است.

پیوند به بیرون

cost of living in dubai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *