زندگی در ترکیه – راهنمای ضروری مهاجران

در این راهنما، نحوه زندگی در ترکیه به عنوان یک مهاجر، محل زندگی مهاجران در ترکیه و کارهایی که باید انجام دهید تا به راحتی هر چه بیشتر جابجا شوید و مستقر شوید را بررسی خواهیم کرد.

ترکیه چگونه است؟

ترکیه کشوری بزرگ و چندوجهی با مناظر متنوع، از کوه‌ها گرفته تا دشت‌های نمکی و آبی عمیق دریای مدیترانه است. آفتابی،  غرق در تاریخ و افسانه و بحث برانگیز و زیباست. همچنین ترکیبی شگفت انگیز از فرهنگ شرقی و غربی است.

اگرچه ترکیه کشوری با اکثریت مسلمان است، اما در کل احساس می‌کند که کاملاً سکولار است. البته، نگرش‌های محافظه‌کارانه در جامعه وجود دارد و سیاست‌های جناح راست همچنان حاکم است، اما احساس عمومی وقتی در ترکیه هستید این است که ترکیه به اروپا نزدیک است.

این امر در شهرهای بزرگ این کشور با مراکز خرید و سوپرمارکت‌های بزرگ، قهوه‌خانه‌های جهانی و مد زنان لیبرال آشکارتر است. مردم ترکیه بسیار دوستانه و مهمان نواز هستند. در بیشتر نقاط توریستی، مردم محلی را خواهید یافت که کارکنان مغازه ها و رستوران ها چند زبانه هستند – آنها انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی صحبت می کنند و زیاد به آن فکر نمی کنند.

اگر به نوبه خود بتوانید چند زبان ترکی ابتدایی مکالمه را یاد بگیرید، احترام بیشتری خواهید داشت. بخش‌های بسیار محافظه‌کاری ترکیه وجود دارد، اما به ندرت کانون مهاجرت هستند. به طور کلی، شما هنوز هم ترکیه را عجیب و غریب، اما به طور ملایم، نه خیلی طاقت فرسا خواهید دید. متوجه خواهید شد که زندگی در ترکیه در مقایسه با کشورهای اصلی غربی آرام تر و استرس کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *