جواز تاسیس در اصفهان مجوز تاسیس کارخانه در اصفهان می باشد.  سابق جواز تاسیس را موافقت اصولی می نامیدند. در واقع جواز تاسیس سندی است که به شما اجازه تولید می دهد.

اصفهان از دیرباز شهری صنعتی و تولیدی محسوب می شده است. امروز نیز صنعتگران بسیاری در این شهر برای کسب درآمد دست به دامن تولید می شوند.

تولید که منجمله حلال ترین شیوه های ارتزاق است در سالهای اخیر با مشکلات فراوان روبرو بوده است. با اینحال فواید فردی و جمعی تولید بسیارند.

چه کسانی می توانند جواز تاسیس در اصفهان دریافت نمایند ؟

تقریبا هر ایرانی می تواند برای دریافت جواز تاسیس  اقدام نماید. سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف به صدور جواز تاسیس برای شما می باشد.

حتی جالب اینجاست؛ بدانید متقاضی جوازتاسیس هنگام درخواست ملزم به خرید زمین در شهرک های صنعتی اصفهان نمی باشد.  تقریباً به همین سادگی می توانید؛ برای اخذ جواز تاسیس در اصفهان اقدام نمایید.

با اینحال موضوع به این سادگی هم نیست. شما باید از قوانین صدور جواز تاسیس مطلع باشید. عدم اطلاع از قوانین شما را سردرگم و یا نهایتاً منجر به صدور جواز تاسیس دارای اشکال می شود.

مزیت اخذ جواز تاسیس در اصفهان چیست؟!

در زیر به برخی از مزایای جواز تاسیس در اصفهان می پردازم. این موارد بر اساس دو دهه تجربه من در زمینه جواز تاسیس در اصفهان به به دست آمده است.

الف- کارآفرینی و شروع کسب و کار تولیدی

جواز تاسیس در اصل سند تاسیس کارخانه است. پس اولین مزیت آن برای شما احداث کارخانه در اصفهان می باشد.

طبق قانون شما مجاز به تاسیس کارخانه خود در هر کجا نیستید. برخی که تعداد ایشان هم کم نیست اقدام به خرید و یا اجارۀ یک سوله در اطراف اصفهان می کنند.

طبق قانون به هیچ کارخانه و یا کارگاهی که خارج از یکی از شهرک های صنعتی اصفهان باشد مجوز تولید داده نمی شود. بنابراین اجاره سوله در اصفهان اگر بیرون از حریم شهرک های صنعتی باشد فقط تلف کردن سرمایه می باشد.

ب-جواز تاسیس جهت ثبت برند

ثبت برند در اصفهان دلیل دیگر اخذ جواز تاسیس می باشد. در نظر داشته باشید که رویه اداره ثبت علائم تجاری هم اکنون تغییر یافته است.

منجمله این تغییرات این است که جواز تاسیس دیگر به تنهایی برای ثبت علامت تجاری در اصفهان کافی نیست. دارنده جواز تاسیس در صورتی می تواند از آن برای ثبت علامت تجاری خود استفاده کند که حداقل 30% پیشرفت فیزیکی داشته باشد.

رسیدن به این میزان از پیشرفت فیزیکی مستلزم خرید زمین می باشد. پس تنها در صورتی که قصد شما تاسیس کارخانه می باشد در این حالت باید برای جواز تاسیس اقدام نمایید.

ج- واگذاری زمین در شهرک های صنعتی اصفهان

اگر قصد خرید زمین در یکی از شهرک های صنعتی اصفهان را دارید باید بدانید که ابتدا باید جواز تاسیس دریافت نمایید. البته اصطلاح خرید زمین در شهرک های اصفهان درست نیست. در واقع شرکت شهرک های اصفهان زمین مورد نظر را تنها به شما واگذاری می نماید.

د- دریافت وام تولید

وام تولید و یا همان تسهیلات تولید به کسانی تعلق می گیرد که تولید قانونی انجام دهند. بانک ها شروط به خصوصی در هنگام ارائه تسهیلات تولید به متقاضیان دارند.

دریافت جواز تاسیس در اصفهان منجمله این شروط می باشد. از دیگر موارد مهم در این زمینه تهیه طرح توجیهی در اصفهان می باشد.

ه- استفاده از برق و گاز صنعتی

تعرفه انرژی صنعتی با مقادیر خانگی و تجاری متفاوت می باشد. تولید با تعرفه های غیر صنعتی به صرفه نمی باشد.

روی این حساب صنعتگر ملزم به دریافت انرژی ارزان می باشد. ادارات برق و گاز تنها به دارندگان جواز تاسیس  اینگونه خدمات را ارائه می دهند.

پروانه بهره برداری در اصفهان

پروانه بهره برداری در اصفهان روی دیگر سکه جواز تاسیس در اصفهان است. خیلی ها فرق این دو را به خوبی نمی دانند. دریافت پروانه بهره برداری  وقتی ممکن می شود که شما کل کارخانه خود را احداث کرده باشید. یعنی مراحل جوازتاسیس، دریافت زمین، دیوارکشی، احداث سوله ها، نصب و راه اندازی ماشین آلات صنعتی انجام شده باشد.

بنابراین شما راه زیادی تا دریافت پروانه بهره برداری دارید. روی این حساب درخواست پروانه بهره برداری در ابتدای راه غیر ممکن می باشد.

این نوشته ها را هم بخوانید :

 

0 تا 100 احداث کارخانه در اصفهان را با آسا پیش ببرید

فروش کارخانه در اصفهان

لینک های مفید مربوط به این نوشته :

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان

خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان

شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

معاونت غذا و دارو-دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بهین یاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *