آشنایی با حرفه ای ترین تیم ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان دور زمانی است توسط تیم حرفه ای آسا انجام می پذیرد. می خواهم بگویم سابقه حضور ما در مناسبات سرمایه گذاری در گرجستان به آغار سال 88 بر می گردد. در آن سال رفت آمدهای اندکی بین هموطنان ما به کشور گرجستان انجام می شد.

ماهیت آن رفت و آمد در آن سالها بیشتر توریستی بود. البته سفر به گرجستان هنوز هم طرفداران بسیار دارد و دیدنی های گرجستان بسیارند. در آن سالها آهسته آهسته تور گرجستان رونق گرفت و تا امروز هم ادامه دارد.

به موزات سفر به گرجستان و اخذ ویزای توریستی گرجستان موضوع داغ محافل آن روزها بود. قوانین کنسولی بسیار متغییر بود و گاهی گرفتن ویزای توریستی گرجستان الزامی و گاهی لغو روادید اجرا می گردید.

در این بین موضوع اقامت گرجستان مطرح شد. عده ای با دیدن شرایط مطلوب زندگی در گرجستان ( آنچه باید دربارۀ زندگی در گرجستان بدانید ) خواهان اخذ اقامت گرجستان بودند. حتی بودند کسانی که به دنبال اخذ پاسپورت گرجستان بودند.

در این بین یکی از ماموریت های گروه آسا® در راستای ثبت شرکت در خارج از کشور، ثبت شرکت در گرجستان تعریف شد.  امروز اکثر شرکت های تجاری به یک نقطه محدود نمی شود.

بسیاری از این شرکت ها تمایل به افتتاح شعبه در سراسر جهان دارند. ثبت شرکت در هر کجای جهان چالش ها و قوانین خاص خود را دارد. نا آگاهی از قوانین مدت زمان ثبت شرکت و هزینه ثبت شرکت را افزایش می دهد.

در شکل قانونی تنها وکیل می تواند در امری مانند ثبت شرکت مداخله نماید. وکیل ثبت شرکت شما در کشوری باید به قوانین ثبت شرکت در آن کشور کاملاً مسلط بوده و شما را مطلع نماید.

گرجستان آغاز راه ثبت شرکت خارج از کشور بود !

ثبت شرکت در گرجستان شاید از اولین هایی بود که مسیر ثبت شرکت در خارج از کشور را با آن آغاز کردیم. گرجستان یک کشور بسیار مستعد به لحاظ جغرافیایی، سیاسی و زندگی می باشد. به تبع شرایط مساعد زندگی سرمایه گذار را به سمت گرجستان می کشاند. سرمایه گذاری در گرجستان همواره لذت بخش بوده است .

مزایای ثبت شرکت در گرجستان برای سرمایه گذاران خارجی

الف- مشوق ها و امکانات

گرجستان مشوق های زیادی برای توسعه کسب و کارها فراهم می کند. وجود مناطق صنعتی یکی از این مشوق ها برای راه اندازی کسب و کارهای تولیدی می باشد.

ب- ثبت شرکت در گرجستان فرایند پیچیده ای نیست

ثبت شرکت در گرجستان بر خلاف بسیاری از کشورهای دنیا فرایند پیچیده ای ندارد. طی چند روز کاری و حتی بدون حضور متقاضی و با دادن وکالت کاری به وکیل، شرکت شما به راحتی ثبت می گردد.

ج-سهولت برای سرمایه گذران خارجی

گرجستان امکانات زیادی به سرمایه گذران خارجی جهت راه اندازی کسب و کار ارائه می دهد. این امر  در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی می باشد.

د- نیروی کار ارزان

دانشجویان و جوانان بومی و خارجی در گرجستان مسلط به زبان گرجی و بعضاً چندین زبان دیگر هستند. این افراد نیروهای کار بالقوه را تشکیل می دهند.

صاحبان کسب و کار با استخدام پرسنل خود از میان این افراد به صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی نایل می گردند. این صرفه جویی ها خصوصاً در ابتدای مسیر، کسب و کارهای نوپا را سرپا نگه می دارد.

ه- مالیات پایین.

قانون مالیات گرجستان به نوعی تدوین شده که شرایط را برای سرمایه گذران و شهروندان بومی گرجستان تسهیل می کند. نرخ مالیات بر درآمد، مالیات شرکت ها، مالیات ارزش افزوده ، مالیات بر املاک و غیره به راحتی از کتابچه قانون قابل استخراج می باشد.

و- موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی کشور گرجستان آن را به کشوری استراتژیک فی مابین بین کشورهای اروپایی و آسیایی بدل کرده است.  وجود همسایه های متنوع و سهولت فعالیت اقتصادی بین آنها بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان را فراهم می سازد.  گرجستان را می توان کردیدور تجاری و ترانزیت کالا از شرق به غرب محسوب کرد. ارتباط  سیاسی مطلوب این کشور با همسایگان مزید بر این علت می شود.

انواع مختلف ثبت شرکت در گرجستان تفلیس

1- تأسیس شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یک شخصیت حقوقی است که توسط حداکثر 50 سرمایه گذار تأسیس شده است تا سرمایه گذاران خارجی و داخلی را با هم ادغام کند و از مزایای سرمایه گذاری در گرجستان برخوردار شوند. در صورتی که شرکتی با مسئولیت محدود در تفلیس گرجستان تاسیس شود، مسئولیت هر یک از اعضا با توجه به ارزش سهام آن تعیین می شود و سهام شرکت قابل انتقال یا ارث می باشد، اما در صورتی که شما فقط یک سهم داشته باشید، آن قابل فروش نیست.

۲- تأسیس شرکت توسط شخص حقوقی

شما می توانید در گرجستان یک شرکت با یک شخص حقوقی و نه فقط افراد حقیقی ایجاد کنید، و این فرم بسیار محبوب است زیرا مسئولیت سهامداران محدود به تعداد سهام آنها در شرکت است و تحت مقررات داخلی آن است.

مراحل ثبت شرکت در گرجستان چیست ؟

به طور کلی، ایجاد یک کسب و کار در گرجستان یک فرآیند آسان است. شما به مراحل پیچیده زیادی نیاز ندارید. در پاراگراف های زیر در مورد ایجاد یک شرکت به عنوان نمونه ای  برای ایجاد یک تجارت در گرجستان صحبت خواهیم کرد. ثبت شرکت در گرجستان با توجه به امکانات مختلف دولت گرجستان، مراحل پیچیده ای ندارد. بنابراین ما مراحلی را که برای راه اندازی کسب و کار خود در گرجستان نیاز دارید؛ شرح خواهیم داد.

مرحله اول

که برای راه اندازی یک شرکت در گرجستان باید انجام دهید این است که به ساختمان دادگستری مراجعه کرده و یک کپی از اساسنامه شرکت تهیه کنید. این کپی به دو بخش تقسیم می شود: یک بخش به زبان گرجی و یک بخش به زبان انگلیسی.

مرحله دوم

شما باید اطلاعات خود را در اساسنامه ای که قبلاً به زبان های انگلیسی و گرجی اشاره شده است بنویسید (برای نوشتن اساسنامه باید از یک متخصص کمک بگیرید) شما باید آدرس شرکت را بنویسید، به این معنی که باید یک آدرس برای شرکت پیدا کنید و آدرس را می توان به دو روش بدست آورد:
  • راه اول: اجاره دفتری به عنوان دفتر مرکزی شرکت.
  • راه دوم: می توانید از یک شهروند یا مقیم گرجستان یک آدرس بخرید تا از آن به عنوان آدرس موقت شرکت خود استفاده کنید و صاحب مکان باید با شما به ساختمان قضایی رفته و امضاء کند. گروه آسا می تواند به شما کمک کند، زیرا ما فضای تجاری و مسکونی مناسب برای شرکت ها را در اختیار شما قرار می دهیم و به شما در مراحل ثبت شرکت کمک می کنیم. شما فقط باید از طریق ایمیل یا چت زنده با ما در ارتباط باشید تا از آخرین پیشنهادات و قیمت های پروژه های املاک ما مطلع شوید.

مواردی که باید قبل از ثبت شرکت در گرجستان به آنها اهمیت دهید.

انگلیسی حرف زدن

ثبت شرکت در گرجستان ابتدای راه راه اندازی کسب و کار در گرجستان می باشد. هدف این است که شما در نهایت شرکت خود را به شکا واقعی تاسیس نموده و فعالیت خود را شروع نمایید. اگر می‌خواهید این مراحل را به تنهایی انجام دهید، باید انگلیسی را روان صحبت کنید. در غیر این صورت، باید به دنبال استخدام یک نفر باشید.

داده ها را با دقت بررسی کنید

داده های خود را بنویسید و بیش از یک بار در یادداشت انجمن بررسی کنید و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

مستندسازی اسناد شرکت

قانون نحوه تأسیس شرکت های جدید را مشخص می کند. علاوه بر این، سرمایه گذاران خارجی که علاقه مند به تاسیس شرکت در گرجستان هستند، باید اسناد شرکت را در دفتر اسناد رسمی مستند کنند و اسناد باید در کشوری که سهامداران خارجی در آن اقامت دارند، طبق مقررات مندرج در توافقنامه لاهه قانونی شوند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرجستان ( LLC )

در صورت تمایل به تاسیس شرکت با مسئولیت محدود می بایست در طی تشریفات تشکیل شرکت جهت ارائه مدارک مورد نیاز به مراجع ذیصلاح با علم به اینکه حداکثر ظرف مدت یک هفته این روش اجرا می شود، در داخل کشور حضور داشته باشید.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

پاراگراف های بعدی انواع هزینه های بر سر راه در جهت ثبت شرکت در گرجستان را توضیح می دهند. این هزینه بابت ثبت شرکت در گرجستان اعم از تفلیس، باتومی و یا سایر شهرهای گرجستان می باشد.
1- هزینه های ثبت: (یک روز تکمیل می شود)
2- هزینه دفتر مجازی: اگر به فکر تاسیس شرکت در گرجستان تفلیس هستید، موارد اساسی وجود دارد که باید باید به آنها فکر کنید. برای مثال شما باید دفتر مجازی استفاده کنید. هزینه دفاتر مجازی 20 یورو در ماه است و این ارزان ترین راه برای دریافت آدرس تجاری در گرجستان است.
3- حداقل سرمایه ثبتی:  حداقل سرمایه ثبتی برای تاسیس شرکت در گرجستان وجود ندارد.

مالیات در کشور گرجستان

مالیات ها همیشه یک موضوع مهم هستند و زمانی که تصمیم به راه اندازی کسب و کار می گیرید باید به آن توجه کنید. در گرجستان مالیات ها امری است که اگر بخواهید فرایند ثبت شرکت در گرجستان تفلیس را انجام دهید؛ قطعاً از آن عبور خواهید کرد. 

مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان

در گرجستان، نرخ مالیات بر ارزش افزوده 18٪ است و نرخ 0٪ مالیات بر ارزش افزوده برای صادرات، خدمات اپراتور تور، برق، فعالیت های حمل و نقل بین المللی یا انتقال طلا به بانک ملی گرجستان اعمال می شود.

مالیات شرکتی در گرجستان

نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در گرجستان 15 درصد است. به عنوان یک قاعده کلی، دانستن این موضوع که گرجستان مالیات بر مصرف اعمال نمی‌کند، اما دسته‌های خاصی از محصولات می‌توانند مشمول این مالیات بشوند و مهم است بدانید که شرکت باید برای اهداف مالیات بر ارزش افزوده در گرجستان ثبت نام کند  زمانی که شرکت درآمد سالانه آن حداقل 100000 لاری گرجستان باشد.

مالیات بر سود در گرجستان

سود سهام توزیع شده توسط شرکت نیز مشمول مالیات بر سود سهام 5 درصدی است. ( صرف نظر از اینکه سود سهام به یک نهاد غیر مقیم یا شخص حقیقی پرداخت می شود )  در مورد سود تقسیم شده از یک شرکت گرجستانی به شرکت در محل دیگر مالیاتی وجود ندارد که این امر محیط تجاری جذابی را برای راه اندازی یک شرکت در گرجستان فراهم می کند. از طریق ما می‌توانید کمک‌های لازم را برای ثبت شرکت خود در گرجستان تفلیس دریافت کنید، ما در هر مرحله با شما   از طریق چت زنده یا ایمیل همراه خواهیم بود.

اشکال قانونی ثبت شرکت در گرجستان کدامند؟

انواع قانونی شرکت ها طبق قانون گرجستان به شرح زیر می باشد. مقرارات موجود برای شرکت های داخلی و شرکت های خارجی به شکل یکسان اعمال می گردد.

Joint-Stock Company (JSC)

Limited Liability Company (LLC)

General Partnership (GP)

Limited Partnership (LP)

Cooperative (CO)

Individual Enterprise (IE)

نوشته های بیشتر

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

به روزترین مرجع صادرات به گرجستان

پرسودترین کالا برای صادرات به گرجستان

 

پیوند به بیرون

سفارت جمهوری اسلامی ایران-تفلیس

 Ministry of Education and Science
Office of the State Minister on European and Euro-Atlantic Integration
Ministry of Economy and Sustainable Development
Ministry of Justice
 Ministry of Internally Displaced Persons from the occupied territories, accommodation and refugees
Ministry of Infrastructure and Regional Development
Ministry of Foreign Affairs
National Statistics Office
Ministry of Finance
Ministry of Internal Affairs
State Security Service
 Ministry of Labour, Health and Social Affairs

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *