ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان این روزها به موضوع داغی بدل شده است.  علاوه بر مزایایی که برای اینگونه شرکت ها متعلق می گیرد نفس دانش بنیانی یعنی خلق پول از علم عنوان که مجذوب می سازد.

اصفهانی های عزیز در کسب و کار همیشه پیشرو بوده اند. روی این حساب فکر کی کنم متقاضیان بسیاری از شهر ما طالب ثبت شرکت دانش بنیان باشند.

تصویب قانون (  حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نو آوری ها و اختراعات )  در سال 1389 سرآغاز گسترده ترین برنامه دولت برای حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در سالهای اخیر بوده است.

سایت ثبت شرکت دانش بنیان  کدام است ؟

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان از یک ایده شروع می گردد. این ایده در آغاز ایده خامی بوده و بعداً تبدیل به محصول و خدمات ویژه ای می گردد.

برای شروع به تقاضای دانش بنیانی شما باید از سایت ثبت شرکت دانش بنیان شروع نمایید. ثبت نام در سایت قطعاً شروع راه است.

داشتن دانش کافی حقوقی و مطلع بود از قوانین مربوط به شرکت های دانش بنیان پیش از پرکردن فرم ها ضروری است.

هزینه راه اندازی شرکت دانش بنیان چقدر است ؟

بر اساس نواع ایده دانش بنیانی با هر بودجه ای می توان این نوع شرکت را تاسیس نمود. شاید در آغاز راه شما تنها یک دفتر برای کار خود اجاره نماید.

بنابراین در هر شهری مانند اصفهان که ساکن هستید بر اساس ثبت شرکت دانش بنیان نمایید. هزینه ثبت شرکت دانش بنیان در اینصورت شامل هزینه وکیل، هزینه اجاره و یا خرید دفتر و در موارد که موضوع دانش بنیانی بر اساس کالا و محصول باشد هزینه آزمایشات اولیه تولید می باشد.

برای انجام آزمایشات پیش از تولید می توان از آزمایشگاه های معتبر استفاده نمود. بسیاری از مراکز آزمایشگاهی معتبر خدمات آزمایشگاهی خود را به صورت استیجاری ارائه می نمایند.

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان چیست ؟

ثبت شرکت در اصفهان شروع راه است

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان همانند یک ثبت شرکت در اصفهان آغاز می گردد. در واقع ثبت شرکت دانش بنیان در آغاز راه با ثبت شرکت معمولی فرقی نمی کند.

در خصوص ثبت شرکت در اصفهان در نوشته های دیگر توضیحات کافی داده شد. برای ثبت شرکت در اصفهان شما می بایست به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه و مراحل تا آخر پیگیری گردد.

همانطور که قبلاً هم گفته شد ثبت شرکت در اصفهان باید توسط متخصص این امز انجام پذیرد. این امر به منظور جلوگیری از مشکلات حقوقی برای سهامداران شرکت می باشد.

در ثبت شرکت دانش بنیان نیز از همان آغاز بهتر است ثبت شرکت توسط متخصصین فن انجام پذیرد. متخصص ثبت شرکت در اصفهان همانطور که پیش تر نیز گفته شد وکیل در اصفهان می باشد.

بهتر است بدانید که شما مجاز به استفاده از کلمه دانش بنیان در نام شرکت و در اساسنامه آن نمی باشید. بنابراین نخستین قدم شما ثبت یک شرکت به شیوۀ معمول می باشد.

معیار ارزیابی ( شرکت ها ) و ( کالا ها و خدمات ) دانش بنیان

کالا ها و خدمات ارایه شده از سوی شرکت متقاضی باید همه معیارهای مندرج در ماده (1) را داشته باشد. همچنین شرکت متقاضی نیز باید معیارهای یکی از مواد (3) تا (6) را احراز نماید.

ماده 1- سطح فناوری: کالاها و خدمات باید در حوزه فن آوری های بالا یا متوسط به بالا باشند به این معنا که دانش فنی فرایند تولید محصول به دلیل پیچیدگی فنی :

1-به سختی قابل کپی برداری بوده و کسب آن از موانع اصلی ورود شرکت های دیگر به بازار باشد.

2-نیازمند تحقیق و توسعه قابل توجبه، توسط تیم فنی خبره برای کسب آن باشد.

3-منجر به ایجاد خواص یا کارکردهای پیچیده ای در محصول، شده باشد.

برای مطالعه بیشتر پیشنها می کنم کتاب مستندات قانونی دانش بنیان را مطالعه بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید و تجارب همکاران ما استفاده بنمایید.

ثبت نام و ارزیابی

پس از مطالعه مستندات قانونی دانش بنیان و احراز دانش بنیان بودن کالا و خدماتی که در دست دارید نوبت به ثبت نام و ارزیابی می رسد.

ثبت نام در سامانه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان از طریق کلیک نمودن بر روی لینک آن انجام می پذیرد.

فهرست کالا و خدمات دانش بنیان

سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان

ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان یکی از اساسی ترین خدمات ما در آسا می باشد. متقاضیان ثبت اینگونه شرکت ها سوالات متداولی در ذهن دارند که می بایست به آنها پاسخ داد.

در طی این سالها به تجربه برخی از متداول ترین این پرسش ها را جمع آوری و به آن پاسخ داده ایم. در زیر مجموعه ای از سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت دانش بنیان در اصفهان را به همراه پاسخ آن برای مخاطبین محترم گردآوری کرده ایم.

1-کالاها و خدمات شرکت باید دارای چه شرایطی باشند تا به عنوان کالا و خدمات دانش بنیان پذیرفته شوند؟

کالاها و خدمات دانش بنیان برای تایید شدن باید دارای هر سه شرط زیر به صورت همزمان باشند:

سطح فن آوری کالا: کالاها و خدمات باید در حوزه فن آوری های بالا یا متوسط به بالا باشد.

مرحله تولید: کالاهای ارایه شده باید در حال تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی ( دارای قابلیت بررسی فنی ) ساخته شده باشند. همچنین خدمات، باید دارای اسناد فروش باشد.

تسلط بر دانش فنی: شرکت باید دارای طراحی اساسی و قابل توجهی مبتنی بر فعالیت های تحقیق و توسعه انجام داده باشد.

2- مقصود از سطح فن آوری چیست ؟

کالا و خدمات باید در حوزه فناوری های بالا و یا متوسط رو به بالا باشند. حوزه فناوری بالا و یا متوسط رو به بالا به این معنی است که دانش فنی طراحی و ساخت نمونۀ آزمایشگاهی یا دانش فنی فرایند تولید محصول به دلیل پیچیدگی دارای شروط زیر باشد.

به سختی قابل  کپی برداری بوده و کسب آن از موانع اصلی ورود دیگر شرکت ها به بازار محسوب می شود.

نیازمند تحقیق و توسعه قابل توجه توسط تیم خبره فنی ، برای کسب آن باشد.

منجر به ایجاد خواص یا کارکرد های پیچیده ای در محصول شده باشد.

3- فهرست کالا و خدمات دانش بنیان چیست ؟

فهرستی از کالا ها و خدمات دانش بنیان که به عنوان محصولات در حوزه فن آوری های برتر و با ارزش افزوده بالا و پیچیدگی فنی بالا ، به تصویب کارگروه می رسد. آخرین نسخه این فهرست از طریق سایت اطلاع رسانی دانش بنیان قابل دسترسی می باشد. ( لینک دسترسی )

این نوشته ها را هم بخوانید :

ثبت اختراع در اصفهان در تخصصی ترین مرکز ایران

لینک های مفید مربوط به این نوشته :

صندوق نو آوری و شکوفایی

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

United States Patent and Trademark Office

IGE/IPI

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *