نگاهی به ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در اصفهان که عنوان قانونی آن ثبت علامت تجاری در اصفهان می باشد یک ضرورت فوری است. کسب و کاری که برند نداشته باشد بدون اغراق هیچ ندارد.

ضرب المثلی هست که می گوید بگو اسمت چیست تا تو را صدا بزنم. کاردکرد ثبت برند دقیقا همین است. مسلماً اولین چیزی که از حرفه شما در ذهن دیگران نقش می بندد نامی است که او بر کسب و کار خود گذاشته است.

ممکن است فکر کنید کسب و کار من اسم دارد خوبش را هم دارد. این تصور پُر خطا می باشد. نام کسب و کار شما تا در قالب ثبت برند نگردیده باشد متعلق به شما نیست و هر زمان ممکن مالک جدیدی پیدا بکند.

ضرورتی که ثبت برند در اصفهان برای کسب و کار من دارد

می گویند اصفهانی ها مردمانی دوراندیش و اقتصادی هستند. این سخنی درست است. کمتر شهری را در ایران سراغ دارم که تولید و بازرگانی در آن جریان داشته باشد.

روی سخن من با مدیران کسب و کارها در اصفهان است. آیا می دانید اگر نام کسب و کار شکا ثبت نگردد ممکن است مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

طبق قانون یک برند متعلق به کسی است که زودتر ولو یک ساعت اظهارنامه علامت تجاری داده باشد. در اینصورت اگر شما اقدام به ثبت علامت تجاری در اصفهان نکرده باشید یتحمل در کوتاه مدت برند خود را مفت و مجانی تقدیم به دیگری می کنید.

البته طبق قتانون نفر دوم که علامت تجاری به نام او ثبت می شود می تواند از فعالیت نفر دوم با همین نام جلوگیری وو از وی ادعای خسارت نماید.

بنابراین عدم ثبت برند در اصفهان به زودی دردسری بزرگ می آفریند. در اینصورت ضرورت ثبت علامت تجاری بر شما معلوم می گردد.

مزایای ثبت علامت تجاری در اصفهان چیست ؟

ثبت علامت تجاری در اصفهان مزایایی هم در پی دارد. قانون از علامت تجاری ثبت شده حمایت می کند که مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

گواهینامه علامت تجاری ثبت شده به کسب و کار شما وجاهت می بخشد. علامت تجاری ثبت شده در کشورهای دیگر هم قابل ثبت می باشد.

هزینه بر روی علامت تجاری ثبت شده معنی پیدا می کند. هزینه بر روی علامت تجاری ثبت نشده مانند ساخت و ساز بر روی زمین دیگران است.

با ثبت علامت تجاری خود می توانید با خیال راحت بر روی بازاریابی و مشهور کردن آن هزینه کنید. برند ثبت شده برای شما تا روزی آن را تمدید کنید متعلق به شما باقی خواهد ماند.

علامت تجاری ثبت شده قابل انتقال به دیگری هم مبی باشد. خرید و فروش ها برند های آماده خصوصا در طبقات مواد غذایی امروز بازار بسیار خوبی دارد. یک علامت تجاری با نام بازار پسند بعضا با قیمت چند ده تا صد میلیون به فروش می رود.

هزینه ثبت برند در اصفهان چقدر است

ثبت برند در اصفهان مستلزم هزینه هایی می باشد. این هزینه ها شامل هزینه های دفاتر حقوقی که خدمات ثبت برند را انجام می دهند و سایر هزینه ها می گردد.

ابتکار عمل تیم حرفه ای آسا® این است که معمولاً این هزینه را تفکیک کرده و مشتری را در جریان آن قرار می دهد. هزینه های ثبت برند معمولا شامل هزینه ثبت اظهارنامه ثبت علامت تجاری، حق الثبت، هزینه روزنامه رسمی می باشد.

هزینه های اخیر در صورتی قابل پرداخت می باشند که ثبت علامت تجاری شما موفقیت آمیز بوده باشد. متاسفانه هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی نوسانات بسیاری داشته و مرتباً افزایش به همراه دارد.

مدت زمان ثبت برند در اصفهان چقدر است ؟!

ثبت برند در اصفهان سوالات بسیاری را به همراه دارد که مکرراً موکلین از ما می پرسند. یکی از این سوالات پرتکرار مدت زمان ثبت علامت تجاری در اصفهان می باشد.

متاسفیم که پاسخ روشنی به این سوال نمی توان داد. اداره ثبت علائم تجاری در زمان های مختلف سرعت عمل متفاوتی در بررسی پرونده های ثبت علائم تجاری از خود نشان می دهند.

اخیراً بررسی اولیه ثبت علامت تجاری در اصفهان به اداره ثبت اسناد و املاک اصفهان سپرده شده است. این کار تا حدودی سرعت عمل را بالا برده و امید است که ظرف حدود 30 تا 40 روز نتیجه اظهارنامه ثبت علامت تجاری مشخص گردد.

مراحل ثبت برند در اصفهان چیست

خیلی ها می خواهند بدانند ثبت علامت تجاری در اصفهان چگونه انجام می شود. قبل از هر چیز بدانید که ثبت برند در اصفهان مراحل پیچیده ندارد ولی جزئیات بسیار دارد.

برند شما اگر حتی مراحل ثبت برند را درست طی کنید ولی جزئیات آن را ندانید نهایتاً ثبت نخواهد شد. متاسفانه جزئیات مربوط به ثبت برند معمولاً قانون های نا نوشته هستند وحتی دوره به دوره تغییر می کند.

مثالی می زنم که مفوم را برسانم. می دانیم که ارائه جواز تاسیس تا همین چند وقت پیش می توانست به عنوان مجوزات لازم  جهت ثبت علامت تجاری مورد قبول قرارگیرد. در واقع جواز تاسیس در اصفهان مدرکی بود که متقاضی می توانست در بخش ضمائم اظهارنامه الکترونیک علامت تجاری خود بارگذاری کند.

با اینحال چندی است که ارائه جواز تاسیس تنها درصورت ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی به میزان 30 درصد مقبول واقع می شود. در حقیقیت جواز تاسیس بدون خرید زمین از شهرک صنعتی و اراده در جهت احداث کارخانه دیگر کارائی لازم در این زمینه را ندارد.

جستجوی قابل ثبت بودن علامت تجاری در اصفهان

ثبت برند در اصفهان همواره با چالشی به نام قابل ثبت بودن یا نبودن روبرو می باشد. متقاضی می خواهد بداند آیا ثبت علامت تجاری در اصفهان برای او با موفق به پایان خواهد رسید.

متاسفانه پاسخ دادن به این موضوع همیشه کار ساده ای نیست. علامت تجاری شما باید دارای ویژگی های خاصی منجمله به کارگیری اسم خاص، متشکل عناوین خاصی نبودن و در صورت نداشتن کارت بازرگانی ریشه فارسی داشتن باشد.

از اینها که بگذاریم ثبت برند در اصفهان در صورت وجود تشابه نام با هریک از علامت های تجاری ثبت شده در گذشته موجب مردود شدن اظهارنامۀ شما می گردد.

مرکز مالکیت معنوی موتور جستجویی جهت جستجو در پرونده های علائم تجاری در اختیار کاربران قرارداده است. توجه بفرمایید نتایج این موتور جستجو قطعی نبوده و ممکن است علیرغم اینکه علامت شما ظاهرا با علائم ثبت شده قبلی مشابهتی ندارد طبق نظر کارشناس اخطار تشابه برای شما صادر گردد.

ثبت علامت تجاری در اصفهان به صورت تضمینی

ثبت علامت تجاری به صورت قطعی و تضمینی عنوانی فریبنده و کلاهبردارانه جهت اغواء مشتری است. هیچ کس نمی تواند قول 100% برای ثبت برند در اصفهان به شما بدهد.

گاهی حتی کارشناسان اداره علائم تجاری به اشتباه ممکن است علامت شما را رد بکنند. خوشبختانه در بسیاری موارد اظهارنامه شما اخطار رفع نقص می خورد که در اینصورت قابل اصلاح می باشد.

حتی در صورت رد اظهارنامه علامت تجاری شما قانون به شما اجازه اعتراض می دهد. اظهارنامه ثبت علامت تجاری شما در اینصورت به کمسیون رفته و در خصوص آن تصمیم گرفته می شود.

نشانی اداره ثبت علامت تجاری در اصفهان

اداره ثبت علائم تجاری به عنوان زیر مجموعه ای از مرکز مالکیت معنوی ایران در تهران واقع شده است. ریاست اداره و تصمیمات اصلی معمولا در اداره تهران گرفته می شود.

البته جای نگرانی برای همشهریان اصفهانی ما وجود ندارد. اول اینکه شما معمولا نیازی به مراجعه به این اداره نداشته و نخواهید داشت. دوم اینکه در برخی امور مانند کارشناسی اولیه ثبت علامت تجاری در اصفهان به بخشی از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان واگذار شده است.

ثبت برند در شهرهای استان اصفهان

از سالها پیش به غیر خود اصفهان در کلیه شهرهای استان اصفهان به ثبت برند می پرداختیم. ثبت برند در شهرهای بزرگی همچون کاشان، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر،داران، شهرضا، فولاد شهر، تیران، مبارکه، زرین شهر، گلپایگان، فریدون شهر، دهاقان، چادگان، فلاورجان ، دولت آباد، نایین، سمیرم، خوانسار، گز برخوار و … ماموریت ما در این زمینه محسوب می شود.

پیشنهاد اسامی جهت ثبت برند در اصفهان

بزرگترین معظل ثبت برند در اصفهان همین انتخاب عنوان آن می باشد. پیشنهاد اسامی جهت ثبت برند از سوی برخی سایت ها انجام پذیرفته است. شاید یکی از آن اسامی به شما کمکی بکند لیکن پیشنهاد من همواره انتخاب عنوان برند توسط خود متقاضی است.

امروز بسیاری از کلمات معمولی ثبت شده است. به سراغ کلمات غیر معمول بروید. فهرست نام های ایرانی، اسطوره های ایرانی و گاهی حتی برندها بر پایه کشور (به شرط الگو گیری از آنها و نه تقلید صرف) کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان به شرح زیر است. شما باید قبل از تشکیل پرونده اظهارنامۀ الکترونیک ثبت علامت تجاری در اصفهان این موارد را تهیه کرده باشید. در واقع پس از ثبت درخواست خود در سمانۀ اداره ثبت علائم تجاری فرصت زیادی برای ارائه مدارک ندارید.

در صورتی که کارشناس به شما ایراد رفع نقص بدهد و شما نتوانید در مدت 30 روز مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری را ارائه نمایید درخواست شما خود به خود ملغی می گردد.

این نوشته ها را هم بخوانید

ثبت اختراع در اصفهان در تخصصی ترین مرکز ایران

لینک های مفید مربوط به این نوشته

مرکز مالکیت معنوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *