تحقق رویای صادرات به گرجستان

صادرات به گرجستان آرزوی بسیاری از تولید کنندگان، تجار و بازرگانان ایرانی می باشد. گرجستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای سنت طولانی در توسعه عملیات واردات و صادرات است. این کشور بین دنیای غرب و شرق قرار دارد و دارای جاده های زمینی مهم و همچنین مسیرهای دریایی است.

 گرجستان در طول سالهای گذشته انواع مختلفی از سیاست‌های سرمایه‌گذاری با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی داشته است، اما در دهه گذشته این کشور به دلیل سیاست‌های مالیاتی بسیار جذاب و الزامات سرمایه‌گذاری آسان، مورد توجه تجار خارجی قرار گرفته است.

 در حال حاضر این کشور از بازار آزاد برخوردار است و از توسعه مالی پایدار برخوردار است که این عوامل به توسعه فعالیت‌های صادرات و واردات نیز کمک کرده است.

 متخصصان ما در زمینه تشکیل صادرات به گرجستان می توانند اطلاعات کاملی در مورد تأییدیه ها، مجوزها و مجوزهای ویژه ای که برای انجام فعالیت های تجاری در گرجستان به آن نیاز دارید، به شما ارائه دهند. تیم ما همچنین می تواند به شما در ثبت شرکت در گرجستان کمک کند

صادرات به گرجستان چه اقلامی را در بر می گیرد ؟!

در رابطه با صادرات به گرجستان ، لازم است بدانید که این کشور بیشتر عرضه فرآورده های نفتی و گاز خود را وارد می کند.

غلات، مواد دارویی، ماشین آلات و قطعات، مصالح ساختمانی فلزی، دستگاه های موبایل و بی سیم، سیگار و رایانه نیز از جمله محصولات وارداتی گرجستان است. شرکای اصلی تجاری گرجستان برای واردات کالاهای مختلف ترکیه، آذربایجان، چین، اوکراین یا آلمان هستند. در سال 2014، تجارت خارجی گرجستان نسبت به سال قبل 5 درصد افزایش یافت و این کشور و حجم تجارت با اتحادیه اروپا نسبت به سال 2013، 2 درصد افزایش یافت.

اگر می خواهید در بخش تجارت در گرجستان سرمایه گذاری کنید، نمایندگان ما در بخش صادرات به گرجستان می توانند به شما کمک کنند.

همکاران ما در گرجستان کلیه مجوزها و منجمله مجوزهای تجاری لازم را برای انجام فعالیت های واردات و صادرات گرجستان برای شما دریافت می کنند.

سیاست تجارت خارجی لیبرال در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان این امکان را می دهد که از رژیم های تجاری و رویه های گمرکی تسهیل شده، تعرفه های پایین واردات و حداقل مقررات غیر تعرفه ای برخوردار شوند.

روابط تجاری اصلی گرجستان در سال 2021 چیست؟

داده های مربوط به حجم واردات و صادرات در داخل و از گرجستان توسط اداره ملی آمار گرجستان به روز می شود. این موسسه اطلاعاتی در مورد شرکای تجاری برتر کشور، کشورهایی که گرجستان بالاترین حجم محصولات را به آنها صادر می کند، محصولاتی که تقاضا دارند و سایر داده هایی که برای کسانی که می خواهند با گرجستان داد و ستد نمایند، جمع آوری می کند. علاقه مندان به موضوع صادرات به گرجستان در زیر می‌توانید آخرین داده‌ها در این زمینه را بیابید:

  • برترین شرکای تجاری گرجستان در بازه زمانی ژانویه تا جولای 2021، چین (15.4%)، روسیه (14%)، آذربایجان (13%) و ترکیه (8.7%) بودند.
  • در همان دوره، بیشترین صادرات گرجستان برای سنگ معدن مس (391 میلیون دلار) و اتومبیل های موتوری (205.4 میلیون دلار) اندازه گیری شد.
  • بزرگترین شرکای وارداتی در دوره ژانویه تا جولای 2021 ترکیه (18%)، روسیه (10.8%)، چین (8.4%) و ایالات متحده آمریکا (6.25%) بودند.
  • واردات برای مدت مشابه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا 23.1 درصد بوده است.
  • سنگ معدن مس همچنین کالای صادراتی پیشرو گرجستان در ژانویه تا جولای 2020 بود که 22.3 درصد از کل صادرات را به خود اختصاص داد.

جامع ترین مرجع ثبت شرکت در گرجستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *