ایده های تاسیس شرکت

ایده های تاسیس شرکت سوال مهم متقاضیان ثبت شرکت می باشد. احتمالا منظور ایشان دقیقاً هر نوع ایده ای نیست. ایده های سود آور منطقی به نظر می رسد.

شاید اینها همان کسانی باشند که عبارت پر سودترین شغل را در اینترنت جستجو می کنند. به هر حال آنچه معلوم است تمرکز ایشان بر حداکثر سود آوری کسب و کار در حال راه اندازی می باشد.

ایده، طرح های صنعتی و اختراعی

ایده، طرح های صنعتی و اختراعی اساس تولید می باشد. ایده های نوی کسب و کار و یا کارآفرینی ممکن است در قالب یک طرح صنعتی و یا اختراع ثبت شوند و از ارزش بیشتری برخوردار شوند.

طبق قانون اختراع نتيجه فكر فرد يا افراد است كه براي اولين بار فرآيند يا فرآورده‌اي خاص را ارائه مي‌كند و مشكلي را دريك حرفه‌، فن‌، فناوري‌، صنعت و مانند آنها حل مي‌نمايد.  اختراعي قابل ثبت است كه حاوي ابتكار جديد و داراي كاربرد صنعتي باشد.

ابتكار جديد عبارت است از آنچه كه در فن يا صنعت قبلي وجود نداشته و براي دارنده مهارت عادي در فن مذكور معلوم و آشكار نباشد. از نظر صنعتي‌، اختراعي كاربردي محسوب مي‌شود كه در رشته‌اي از صنعت قابل ساخت يا استفاده باشد. مراد از صنعت‌، معناي گسترده آن است و شامل مواردي نظير صنايع‌دستي‌، كشاورزي‌، ماهيگيري و خدمات نيز مي‌شود.

اختراعات و ایده های نو کسب و کار و کار آفرینی حائز اهمیت می باشند. اینها پایه و اساس تولید های ناب آتی می باشند. تولیدات بر اساس اختراعات و ایده های نو و بکر دارای خصوصیت منحصر به فرد تازه و بدیع بودن می باشد. از این حیث معظل اشباع بودن در اینگونه تولیدات مطرح نیست. حقوق بسیاری از طرح های اختراعی را می توان واگذار کرد و به عبارت دیگر خرید.

قانون در این زمینه می گوید : حقوق ناشي از اختراع ثبت شده قابل انتقال است و درصورت فوت صاحب حق به ورثه او منتقل مي‌شود.

این نوشته ها را هم بخوانید

مشاوره کسب و کار

هدایت به پست ها و صفحات مرتبط خروجی

مرکز مالکیت معنوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *