اهمیت سرمایه گذاری در بخش گردشگری

احداث مجتمع تفریحی توریستی در راستای گسترش فرهنگ گردشگری یا توریسم انگلیسی  (tourism)  به طور کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می‌شود.

به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر یا توریست  (tourist)  گفته می‌شود. واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. سفر وگردشگری یکی از راههای تجدید نیرو وکاهش خستگی هایی است که هریک از انسان های امروزی به نحوی درگیر آن شده اند.

 ایجاد مکان هایی با عنوان مجتمع تفریحی و توریستی با شرایط رفاهی مناسب شیوه ی مناسبی برای جذب افراد به سوی چنین مکان هایی می باشد. مجتمع تفریحی و توریستی به ویژه امکان دارد در داخل شهر و یا درآستانه ی ورودی شهر استقرار یابد.

شمال کشور ایران دارای مکان های تفریحی متعدد خصوصاً در بخش های ساحلی خود می باشد.  وجود حاذبه ی دریای خزر، جنگلهای طبیعی ،  فراوانی آب  و … این منطقه را برای گردشگری مستعد می سازد. ساخت مجتمع تفریحی و توریستی در این شهرها دارای توجیه پذیر است هر چند رقابت تنگاتنگ در آن وجود دارد.

طرح توجیهی احداث مجتمع تفریحی توریستی

ارائه طرح توجیهی احداث مجتمع تفریحی توریستی به پشتوانه دو دهه تجربه تیم تخصصی آسا® ارائه می گردد. طراحی معماری  و طراحی سازه ای مجتمع تفریحی و توریستی بخش مهمی از طرح توجیهی احداث مجتمع تفریحی توریستی می باشد.

 

در طراحی مجتمع تفریحی و توریستی بحث جذب مشتری حرف اول را می زند . به نوشته های طراحی نقشه ساختمان  و تهیه نقشه ساختمان مراجعه نمائید. ساخت مجتمع تفریحی و توریستی مرحله ی بعدی می باشد.

طراحی مجتمع تفریحی و توریستی می تواند به صورت سنتی و با توجه به اقلیم منطقه انجام شود.  در ساخت سازه مجتمع تفریحی و توریستی می توان از سازه های فلزی یچ و مهره ای استفاده کرد. مزیت این سازه ها همانند سوله ها در سرعت عمل ساخت، سادگی  اجرا شدن و قابلیت باز و بسته شدن مجدد می باشد.

این نوشته ها را هم بخوانید

مشاوره کسب و کار

احداث کارخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *